Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel k 31.12.2007

Z predošlých príspevkoch viem, že sa zapíše inter.dokladom rozdiel v kurzoch k 31.12. Chcem len vedieť, ako to v Pohode funguje. Mám zaevidovanú PF zo zahraničia s kurzom NBS. Zaplatím ju až v roku 2008. Cez ID urobím medzi kurzom prijatia faktúry a 31.12.2007 rozdiel - napr.strata 100 Sk - 563/321. Ale pri úhrade keď budem likvidovať faktúru, sa mi pravdepodobne nezohľadní tá časť straty, ktorú mám v inter.dokl.V podstate spraví rozdiel medzi kurzom prijatia a kurzom zaplatenia. Kurzový rozdiel Pohoda zapisuje automaticky. Nakoľko som ešte takýto prípad neúčtovala, prosím poradíte mi?
Usporiadat
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Dendoz,

pozri sa sem

http://www.porada.sk/t75484-globalne...-rozdiely.html

tam je zhodnotenie Pohody ohľadom kurzových rozdielov a aj postup ako chybu obísť.

apo
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Včera som zrejme zadala príspevok do nesprávnej "časti"- ak ho už niekto čítal tak sa ospravedlňnujem no neviem si s týmto problémo rady.. Fi mala od r. 2004 leasing na nákladný automobil, vo februári 2007 mala poslednú splátku leasingu.. splátkový kalendár je v slovenských korunách (zluvu som nedostala - len teraz po vyžiadaní splátkový kalendár - keďže som nevedela k čomu priradiť platby) v januári 2007 fi obdržala "list" z ČSOB o zúčtovaní fa za pohyb kurzu EUR voči SKK k tejto zmluve.. v nom je len uvedená suma 62748,60 ktorá bola následne znížená o zmluvnú pokutu za nedodržanie termínu splátok a pripisaná na účet.. priznám sa neviem ako zúčtovať túto platbu.. POVZD? fi je kvartálny platca DPH (účtovníctvo som prebrala a dávam dokopy rok 2007) list by mal obsahovať ako prílohu "doklad o oprave základu dane" no žiaľ nemám ho (nedodali mi ho z fi).. som z toho zúfala, zrejme bude potrebné podať aj opravné DPH za I.Q.. účtujem v pohode JU..
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Mám splátkové kalendáre kde sa menia výšky splátok. Je to nepríjemné lebo sa musí zmeniť rozpis zložiek mesačnej splátky vždy od dátumu zmeny. Zmena splátkového kalendára je vždy tak spravená, že suma z ktorej sa vypočítali odpisy (istina+poplatky) v celkovej sume ostane nezmenená aj keď v jednotlivých splátkach od platnosti zmeny sa výška istiny upraví. Ak by to tak nebolo je nemožné ďalej pokračovať v účtovaní odpisov.

Čo z toho vyplýva pre základ dane z príjmu:
V PÚ účtujem úroky každý mesiac, takže by som podľa upraveného splátkového kalendára opravil účtovanie úrokov, V JÚ úroky účtujem iba raz k 31.12.
Čo z toho vyplýva pre vykazovanie v súvahe respektíve výkaze o majetku a záväzkoch:
Upravíš výšku dlhodobého záväzku a všetkých vopred zaúčtovaných hodnôt zo splátkového kalendára.

apo
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

neviem či odpoveď smerovala k môjmu príspevku..
ak áno budem rada ak ma trošku usmerníte

túto fi účtujem v JU ... splátkový kalendár je len v sk - a len jeden stály (z r. 2004) - nemám rôzne so zmenami výšky splátok - takže upravovať by som nemala vlastne ani čo... ako som vyššie spomínala vo februári 2007 bola uradená posledná leasingová splátka (tento rok len 2 splátky v sume cca 140000,-) no v januári bol pripísaný na účet kurzový rozdiel vo výške 62748,-... zvažujem či tento kurzový rozdiel nebol z predchádzajúceho účt. obdobia.. - nemám podklad len spomínaný sprievodný list s informáciou že kurzový rozdiel bude pripísaný na účet..
hm a mám ďalší problém lebo sa zrejme menila výška odpisov každý rok... a kedže v r. 2007 mám posledné splátky leasing končil tak netuším akú výšku odpisov mám uviesť (podklady za min. roky nemám)
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Nemáš veľmi na výber. Ako som povedal zmeny sa odpisov netýkali. K iným údajom sa nedostaneš lebo nemáš splátkové kalendáre. V JÚ sa netrápiš s časovým rozlíšením, jednoducho peniaze prišli tak ich zaúčtuj do ostatných príjmov v netto hodnote nakoľko aj zrážka za opozdené splátky by bola daňovým výdavkom.

Tak to by som to na Tvojom mieste urobil ja.

apo
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

apo Pozri príspevok
Nemáš veľmi na výber. Ako som povedal zmeny sa odpisov netýkali. K iným údajom sa nedostaneš lebo nemáš splátkové kalendáre. V JÚ sa netrápiš s časovým rozlíšením, jednoducho peniaze prišli tak ich zaúčtuj do ostatných príjmov v netto hodnote nakoľko aj zrážka za opozdené splátky by bola daňovým výdavkom.

Tak to by som to na Tvojom mieste urobil ja.

apo
ďakujem
zrejme to tak urobím pokiaľ mi nič nedoložia...
ešte si chcem potvrdiť .. príjem zaúčtujem ako ostatný príjem OZD?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať