Zavrieť

Porady

Daň z MV - predaj vozidla

Ahojte. Stretli ste sa už niekto tohto roku s tým, že Vám zanikla povinnosť na dani z MV a počítali ste preplatok, ktorý Vám má DU vrátiť. Ja som to čítala a keď si pozerám §89 tak v ods1 je napísaní:

Daňová povinnosť vzniká dňom
-a) pridelenia EČ alebo
-b) zápisu zmeny držiteľa vozidla
-c) začatia užívania na podnikanie + d)

Ods.2 daňová povinnsoť zaniká dňom
a) vyradenia vozidla z evidencie
b) prevodu držby vozidla na inú osobu
+ c) a d)

A v čom je problém? Tak keď si to takto pozerám asi v ničom, ale uvediem príklad. Mám vozidlo v majetku v firmy - predám ho 18.02.05 - daňová povinnosť mi zaniká 18.02.2005. Niekto ho kúpi a prevod držby je 18.02.2005 a kedy vzniká povinnosť jemu? No 18.02.2005 - teda ak dobre rátam tak potom za jeden deň je zaplatená daň z MV dvakrát. Akože to nie sú veľké sumy, ale ide o princíp. Alebo sa mýlim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    csibaati je offline (nepripojený) csibaati

    csibaati
    Nemyslím si, že je to až také jednoduché, toho roku som predal mot. vozidlo a prepis na nového majiteľa trval tri dni(kúpno-predajná zmluva overená notárom,prepis na dopravnom i.), ale Coprfield by to možno na polícii zvládol vybaviť všetko za jeden deň, nemyslím si že DÚ práve na tomto zarába. Teoreticky by sa to možno dalo,ale prakticky pochybujem.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    No veď teba zaujíma dátum prepisu v technickom preukaze. A nie dátum podpisu KZ. Ja som nepovedala, že zarábajú, ale že...

    Daň z MV - predaj vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.