Zavrieť

Porady

Zrušenie registrácie za platcu DPH a zásoby

Mám zrušenú registráciu za platcu DPH v dôsledku ukončenia živnosti.
Mám v poslednom zdaňovacom období odviesť DPH zo zásob v ich obstarávacej cene alebo v predajnej cene ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pri uplatnení práva na odpočítanie si daň odpočítala z obstarávacej ceny. Pri zrušení registrácie je povinnosť odviesť odpočítanú daň z nespotrebovaných zásob, logicky z obstarávacej ceny.
    Pri úvahe o odvedení dane z predajnej ceny sa núka otázka, ako by správca dane skontroloval správnosť výšky odvedenej dane ???

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    Mám zrušenú registráciu za platcu DPH v dôsledku ukončenia živnosti k 31.12.2007.
    Cenu zostatkových zásob mám v daňovom priznaní k dani z príjmov fyzickej osoby ako položku zvyšujúcu základ dane (§ 17).
    O odvedení DPH zo zásob bolo treba urobiť v peňažnom denníku účtovný záznam ?
    Prosím o radu.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Mám zrušenú registráciu za platcu DPH v dôsledku ukončenia živnosti k 31.12.2007.
    Cenu zostatkových zásob mám v daňovom priznaní k dani z príjmov fyzickej osoby ako položku zvyšujúcu základ dane (§ 17).
    O odvedení DPH zo zásob bolo treba urobiť v peňažnom denníku účtovný záznam ?
    Prosím o radu.
    DZP
    § 19
    odst. 3)
    Daňovými výdavkami sú aj
    písm.) k)
    daň z pridanej hodnoty
    1. ktorú je platiteľ dane z pridanej hodnoty povinný odviesť pri zrušení registrácie podľa osobitného predpisu6) s výnimkou uvedenou v § 17 ods. 3 písm. d) druhom bode,
    2. ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok, alebo pomerná časť dane z pridanej hodnoty, ak platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane koeficientom podľa osobitného predpisu, 6)

    Zrušenie registrácie za platcu DPH a zásoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.