Zavrieť

Porady

totálka

ahojte,
potrebovala by som poradit - v roku 2005 firma kupila osobne auto na 3-rocny leasing, 30.12.2007 bolo naburane a poistovna vyhlasila totalku. musi teda firma zaplatit dan z motorovych vozidiel za rok 2008, kedze danova povinnost zanikla???
dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1.1.2008 a nie je oslobodené od dane.

    § 84 Predmet dane

    (1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).


    § 89 Vznik a zánik daňovej povinnosti

    (1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.


    Auto po totálnej škode nebude predmetom dane, lebo ho nebudeš používať na podnikanie k 1.1.2008. Totálna škoda nastala 30.12.2007 a máš aj potvrdenie od poisťovne o nahlásení vzniknutej škody a následné potvrdenie o totálnej škode. DU to oznámiš do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti.

    PS. tada predpokladám, že si všetko stihol nahlásiť 30.12.2007
    Naposledy upravil účtovník 007 : 11.01.08 at 11:51 Dôvod: oprava textu

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Dobrý deň, živnostník si pred 5- timi rokmi kúpil na lízing osobné MV do firmy. Splatil ho, ale žial nabúrali do neho. Škoda je totálna. Kúpil ten istý typ, ale kombi. Keďže niektoré súčiastky sú v lepšom stave chcel si ich ponechať, čiže nabúrané rozobrať a nechať na súčiastky. Počula som však že sú problémy z odhlásením takéhoto MV. Hľadáme najlešie riešenie, ako čo najmenej stratiť vinou iného. Máte skúsenosť? Kde by som sa mohla dočítať o likvidácii nepojazdných vozidiel? Ď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.