Zavrieť

Porady

začiatok podnikania

ak niekto začne podnikať napr. r2007, je oslobodený od platenia dane z príjmu,
takže v marci 2008 neplatí nič?????? ak aj jeho daň. povinnosť vyšla napr. 20000 Sk. /jaden borec ma o tom presviedča , a mne sa to zdá blbosť/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mimidi2 Pozri príspevok
    ak niekto začne podnikať napr. r2007, je oslobodený od platenia dane z príjmu,
    takže v marci 2008 neplatí nič?????? ak aj jeho daň. povinnosť vyšla napr. 20000 Sk. /jaden borec ma o tom presviedča , a mne sa to zdá blbosť/
    Nie je žiadne oslobodenie od platenia dane z príjmov FO v prvom roku podnikania...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Neviem prečo je tu v poslednom čase viac otázok ohľadne oslobodenia od platenia dane z príjmov, resp. prečo si to zadávatelia myslia. Napíš prosím mimidi2, odkiaľ to berieš. Aspoň zistíme zdroj (JPP)

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mimidi2 Pozri príspevok
    vraj mu to povedali na DÚ v Martine
    Spýtaj sa ho, že podľa akého zákona...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Možno je to tak, že mu niekto dal informáciu, že do určitej výšky príjmu nie je povinný podať DP. Kritérium spĺňa a ďalej posúva info, že je oslobodený od dane. Poznáte to - ústne podanie zmení pôvodnú vetu na nepoznanie .
    .... a možno vôbec nehovorí od dani, ale o sociálnom poistení .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Možno budem trošku ironická , ale pozdravujem "borca" a nech sa vráti na DÚ , aby mu to podložili §§§ .

    Alebo , doporučujem si prečítať nielen "Oslobodené príjmy " , ale celé znenie Zákona o dani z príjmov .
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2007-a.html#13

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Je veľa ľudí, ktorí si mýlia Sociálnu poisťovňu so zdravotnou, platenie dane z príjmu s daňou z nehnuteľnosti, bulvárne noviny so zbierkou zákonov a podobne.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    mimidi2 Pozri príspevok
    vraj mu to povedali na DÚ v Martine
    Tym sa to vysvetluje. Sidli tam Matica Slovenska, Martin ma specialny danovy status.

    mimidi2 je offline (nepripojený) mimidi2

    mimidi2
    určite nieje oslobodený , pretože dostal príspevok od UPSVaR a to je až okolo 66 000

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mimidi2 Pozri príspevok
    určite nieje oslobodený , pretože dostal príspevok od UPSVaR a to je až okolo 66 000
    Noooo, možno sa blížime k rozuzleniu záhady. Ak z tejto dotácie nič nenakúpil, tak prijatá dotácia je príjmom neovplyvňujúcim základ dane ... do základu dane sa zahŕňa v takej výške v akej bola použitá ....

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Johanka Pozri príspevok
    Noooo, možno sa blížime k rozuzleniu záhady. Ak z tejto dotácie nič nenakúpil, tak prijatá dotácia je príjmom neovplyvňujúcim základ dane ... do základu dane sa zahŕňa v takej výške v akej bola použitá ....
    Áno, ale v zadaní bolo, že ak je daňová povinnosť napr. 20000.-, tak prvý rok je oslobodený

    mimidi2 je offline (nepripojený) mimidi2

    mimidi2
    ahojte,hneď som sa ho opýtala na príjem a má okolo 200000 tak určite bude podávať daňové priznanie

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mimidi2 Pozri príspevok
    ahojte,hneď som sa ho opýtala na príjem a má okolo 200000 tak určite bude podávať daňové priznanie
    Záleží na tom, aké má výdavky... Prípadne odpočítateľné položky... A je možné, že daň platiť nebude... Ale nie preto, že by bol oslobodený, ale preto, že mu žiadna nevýjde...

    mimidi2 je offline (nepripojený) mimidi2

    mimidi2
    to už neviem aké má, mňa prekvapila tá jeho istota, že začal podnikať v 2007 a vraj je oslobodený od platenia dane z prímu, aj keby mal kladnú daňovú povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.