Zavrieť

Porady

Fa na prelome rokov

Ahojte hľadám ale nenachádzam takúto tému.
Prišla mi fa za telefón. Dátum dodania služby 31.12.2007.
Vystavená 4.1.2008, ked bude zaplatená v januári 2008 je to výdavok roku 2007 alebo 2008? V JÚ. Dakujem z aodpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Aj ja som niečo našla .
    Zákon o dani z príjmov §17
    § 17
    Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane

    (1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza
    a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,

    odkaz č.1 je na Zákon o účtovníctve.
    Pozn. v JÚ časovo nerozlišujeme.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    výdavok v JU je až po zaplatení, dovtedy je to pre Teba záväzok, t.j. v tvojom prípade rok 2008.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pripomeňme si , čo je výdavok pre účely Zákona o účtovníctve
    §2 ods.4
    g) výdavkom úbytok peňažných prostriedkov alebo úbytok ekvivalentov peňažných prostriedkov účtovnej jednotky,

    jamacko je offline (nepripojený) jamacko

    jamacko
    lenkak Pozri príspevok
    výdavok v JU je až po zaplatení, dovtedy je to pre Teba záväzok, t.j. v tvojom prípade rok 2008.
    Aj ked je tento vydavok vynalozeny na zabezpecenie a udrzanie prijmov v roku 2007?

    Neviem ci tomu rozumiem spravne, ale nebolo by lepsie na konci roku cez ID zvysit vydavky za rok 2007 o sumu na fakture a pri uhrade v roku 2008 by sa tento vydavok zaevidoval ako VNZD.

    Ak som napisal blbost, tak ma prosim opravte.
    Naposledy upravil jamacko : 20.01.08 at 22:16

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamacko Pozri príspevok
    Aj ked je tento vydavok vynalozeny na zabezbecenie a udrzanie prijmov v roku 2007?

    Neviem ci tomu rozumiem spravne, ale nebolo by lepsie na konci roku cez ID zvysit vydavky za rok 2007 o sumu na fakture a pri uhrade v roku 2008 by sa tento vydavok zaevidoval ako VNZD.

    Ak som napisal blbost, tak ma prosim opravte.
    V JÚ sa časovo nerozlišuje. JÚ je vlastne daňové účtovníctvo, účtuješ o skutočne prijatých a vydaných peniazoch.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    smith Pozri príspevok
    V JÚ sa časovo nerozlišuje. JÚ je vlastne daňové účtovníctvo, účtuješ o skutočne prijatých a vydaných peniazoch.

    Súhlasím, je aj výnimka, tá je uvedená v § 19 odst.4 ZoDZP. (Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.)

    nelizuz je offline (nepripojený) nelizuz

    nelizuz
    určite to bude daňovým nákladom r.2008 v Ju sa časové rozlíšenie týka napr.nájomného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.