Zavrieť

Porady

Dobropis a DPH

Ahojte, rada by som sa opýtala mám došlú Fa, vyst. v 01/08 dátum dodania 01/08 splatnosť..... v texte vsak píše dobropisujeme dotácie za telefony za obdobie od 21.12. do 31.12.2007. Prosim Vás ak je v hlavičke dodanie 01/08 a v texte dobropis za 12/07, kde to mám dat do DPH za 12/07 alebo 01/08?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Ahojte, rada by som sa opýtala mám došlú Fa, vyst. v 01/08 dátum dodania 01/08 splatnosť..... v texte vsak píše dobropisujeme dotácie za telefony za obdobie od 21.12. do 31.12.2007. Prosim Vás ak je v hlavičke dodanie 01/08 a v texte dobropis za 12/07, kde to mám dat do DPH za 12/07 alebo 01/08?
    DPH môžeš uplatniť aj v 12/2007 aj v 01/2008, je len na tebe. Pozri § 51 zákona o DPH:

    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2007-a.html#51


    Viď ďalší príspevok od Johanka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o DPH
    § 53
    Oprava odpočítanej dane

    (1) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.

    (2) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zvýšenie základu dane, má platiteľ, ktorý odpočítal daň, právo opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Takze v januári ano? a keby bol vyst. 12/07 zd. plnenie 12/07 dotacie 12/07 a doklad pride v 01/08 ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Takze v januári ano? a keby bol vyst. 12/07 zd. plnenie 12/07 dotacie 12/07 a doklad pride v 01/08 ?
    Odpoveď číslo 3 od Johanky. Podčiarknuté.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    danka101 Pozri príspevok
    Takze v januári ano? a keby bol vyst. 12/07 zd. plnenie 12/07 dotacie 12/07 a doklad pride v 01/08 ?
    Naozaj je znenie ustanovenia málo zrozumiteľné alebo za tým hľadáš niečo "zapeklité" ?
    Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Je to zrozumiteľné, dakujem..... ale niekedy sa uz nicomu necudujem a cim viac studujem, tym sa zdá, ze uz nerozumiem ničomu....... este raz dakujem..

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    danka101 Pozri príspevok
    Je to zrozumiteľné, dakujem..... ale niekedy sa uz nicomu necudujem a cim viac studujem, tym sa zdá, ze uz nerozumiem ničomu....... este raz dakujem..
    Nuž, niektoré ustanovenia zákonov sú také, že ich treba zobrať na vedomie a nezamýšľať sa .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Johanka Pozri príspevok
    Nuž, niektoré ustanovenia zákonov sú také, že ich treba zobrať na vedomie a nezamýšľať sa .
    Mne raz metodička DÚ povedala, že niekedy veľa čítať škodí.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Johanka Pozri príspevok
    Zákon o DPH

    § 53
    Oprava odpočítanej dane

    (1) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.

    (2) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zvýšenie základu dane, má platiteľ, ktorý odpočítal daň, právo opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.



    Ahojte,

    Ak bola v 2Q z faktury zo zahranicia spravene samozdanenie a podane DP DPH 2q/2011, a v juli prisiel ciastocny dobropis k sume z 2Q, mam zahrnut dobropis do 3Q alebo musim podat DDP DPH?

    Príklad:
    Sluzba 1000 € zo zahraničia.
    Samozdanenie 20% = 200 €.
    Dobropisovana suma 300 €

    DP DPH z 2Q/2011:
    R11: 1000 (zaklad dane)
    R12: 200 (vypocitana dan)
    R21: 200 (odpocitanie dane)

    DP DPH 3Q/2011:
    R11: -300 (zaklad dane)
    R12: -60 (vypocitana dan)
    R21: -60 (odpocitanie dane)

    Takto to asi nepojde, prosim vas ako sa riesia taketo situacie? Berme v uvahu, ze ide o jedine faktury spolocnosti.

    Krásne dakujem za vsetky nazory. zuzana
    Naposledy upravil zk24 : 16.10.11 at 18:40

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý večer, prosím Vás o radu, v januári nám došla faktúra od dodávateľa v sume 2500 Eur, ktorú som zaevidovala do záväzkov ako výdavok za materiál. V septembri 2011 nám prišiel od toho dodávateľa dobropis k tej faktúre na sumu -2500, ktorý som zaúčtovala do záväzkov mínusom. Suma DPH z dobropisu je -416,67 Eur, ktorá sa mi premietla do r. 23 DP k DPH. Takže v r. 21 DP k DPH mám odpočet dane celkom 377,30 a v r. 23 mám sumu 793,97 (čiže 377,30 + 416,67 = 793,97 Eur. )Je to prosím Vás v poriadku? Má sa došlý dobropis započítavať do r. 23 DP k DPH?
    Vďaka.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pozri ako si to robil v januari. Tipujem ze v riadku 21 a 23 si mal v januari 416,67 €. Teraz tam musis dat -416,67 € (mínus).

    Do ktorych riadkov si to dal v januari? Tak teraz to daj presne to iste ale s minusom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.