Zavrieť

Porady

Auto prihlásené v zahraničí - kilometrovné?

Ahojte,
mám auto prihlásené na moje meno v zahraničí. Môžem si na slovensku účtovať kilometrovné (6,20) ak nie je v majetku mojej firmy na Slovensku (živnostník)

Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mmmaros Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám auto prihlásené na moje meno v zahraničí. Môžem si na slovensku účtovať kilometrovné (6,20) ak nie je v majetku mojej firmy na Slovensku (živnostník)

    Vďaka!
    Ak je to teda tvoje vlastné osobné auto, tak áno. Zákon neobmedzuje, že by nemohlo byť evidované v zahraničí.

    mmmaros je offline (nepripojený) mmmaros

    mmmaros
    Áno, je tam moje meno, akurát poštová adresa uvedená v technickom preukaze nie na mojom trvalom bydlisku na Slovensku, ale v Rakúsku (je to kvôli tomu, že auto bolo kupované na leasing a preto muselo byť prihlásené v Rakúsku).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mmmaros Pozri príspevok
    Áno, je tam moje meno, akurát poštová adresa uvedená v technickom preukaze nie na mojom trvalom bydlisku na Slovensku, ale v Rakúsku (je to kvôli tomu, že auto bolo kupované na leasing a preto muselo byť prihlásené v Rakúsku).
    Takže je to tvoje, alebo to auto máš na leasing? Je to rozdiel, ak lizuješ, tak nie si majiteľom len nájomcom auta.

    mmmaros je offline (nepripojený) mmmaros

    mmmaros
    Pardon, opravujem - je to na leasing (ktorý platím ja, ako súkromná osoba). Je to potom možné dávať do nákladov cez kilometrovné (leasing nejde z firemných zdrojov a auto nebude na konci leasingu majetkom firmy).

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mmmaros Pozri príspevok
    Pardon, opravujem - je to na leasing (ktorý platím ja, ako súkromná osoba). Je to potom možné dávať do nákladov cez kilometrovné (leasing nejde z firemných zdrojov a auto nebude na konci leasingu majetkom firmy).
    Tak ty potom nie si majiteľom auta. Majiteľom auta je lízingová spoločnosť, v tom prípade si nemôžeš uplatniť tieto náklady.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zákon o dani z príjmov
    §19 ods. 2

    e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
    Nárok nemáš, auto nie je tvoje vlastné. Pozri horeuvedený odstavec zákona o dani z príjmov.

    mmmaros je offline (nepripojený) mmmaros

    mmmaros
    Aby som to upresnil: situácia sa trochu zmenila - bude to vlastne tak, že auto prihlásené zahraničí budem mať k dispozícii od subjektu so sídlom v zahraničí, ktorý ho tam kúpil aj prihlásil (resp. ho má na leasing - to sa ešte musí vyjasniť).
    Viete mi poradiť, ako to zariadiť (čo urobiť, akú zmluvu uzavrieť s tým zahraničným subjektom, resp. čo iné podniknúť), aby som si mohol na toto auto účtovať "kilometrovné"?
    Bolo by riešením napríklad, ak sa s týmto subjektom spíše zmluva, že mi dáva auto k dispozícii (stále však bude mať zahraničné značky)?

    Vďaka vopred za radu!
    Naposledy upravil mmmaros : 24.03.08 at 06:21

    Auto prihlásené v zahraničí - kilometrovné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.