Zavrieť

Porady

DPH pri vývoze do tretích krajín

Dobrý deň,

Mám nasledujúcu situáciu: Tovar vyrobeny na Slovensku bol zaplateny firmou z nečlenskej krajiny EU (na fakture je tato firma ako kupujuci) pričom tento tovar mal byť vyvezeny do inej nečlenskej krajiny.

Je moj zaver spravny ak tvrdim, ze slovenska firma (predavajuci) mal vystavit fakturu bez DPH podla § 47 zakona o DPH a vybavit JCD, kedze tovar opusta EU? To, ze kupujuci ma sidlo v inej krajine (mimo EU) ako ma byt tovar vyvezeny je v tomto pripade bezpredmetne?

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    thuorka je offline (nepripojený) thuorka

    thuorka
    Prosím, priatelia, dosť mi to súri, môžte mi z Vás niekto potvrdiť či je môj predpoklad spravny alebo nie?

    Ďakujem.

    Korytnačka je offline (nepripojený) Korytnačka

    dôchodkyňa zatiaľ bez sklerózy.... aspoň ja si to myslím :-)) ...viac Korytnačka
    Rada by som pomohla, aj robím niečo podobné...vývoz do Egypta. Na DÚ bol konateľ, tam mu povedali, že taký vývoz vôbec nejde do daň. priznania DPH , ale musí byť colné vybavenie (JCD) a musí byť doklad o preprave!!! Ak je niekto múdrejší, nech nám prosím, poradí obidvom :-)

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    § 47
    Oslobodenie od dane
    pri vývoze tovaru a služieb

    (1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.




    Vývoz tovaru do tzv. tretích štátov je oslobodené od DPH a musí byť vybavené colné vyhlásenie /JCD/. Do tlačiva DPH sa píše do riadku 15.
    Naposledy upravil jamis : 15.01.08 at 15:55

    katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

    katarina26
    Podľa zákona o DPH stále platí, že pri vývoze tovaru do tretích krajín potrebujem JCD a CMR. Vyvážame tovar cez Poľsko do Ruska.Polska colnica mi nechce vydať JCD lebo vraj budú posielať iba akési potvrdenie cez internet a nie JCD. Neviete niekto o tom niečo?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    katarina26 Pozri príspevok
    Podľa zákona o DPH stále platí, že pri vývoze tovaru do tretích krajín potrebujem JCD a CMR. Vyvážame tovar cez Poľsko do Ruska.Polska colnica mi nechce vydať JCD lebo vraj budú posielať iba akési potvrdenie cez internet a nie JCD. Neviete niekto o tom niečo?
    Nerobím s tým, ale na školení vysvetlovali, že preto v § 47/3 v novele zrušili, že sa preukáže písomným colným vyhlásením, to slovko písomným , práve kôli tým mejlovým JCD. Niektorí povedali, že sa to tak dialo už minulý rok, tak im povedala, že by im mali uzťať tie JCD aj minuloročné.

    Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

    Bebak76
    Dobry vecer, chcela by som sa opytat na nasledovnu situaciu.
    Sme slovenska firma dodavatel tovaru (platca DPH) pre Slovinsku firmu (platca DPH), ktora chce tovar dodat priamo od nas do Chorvatska (mimo EU). Cize konecny prijemca je mimo EU i ked kupujuci je Slovinsko (clen EU). Nie som si ista,ci na fakturu uvadzam oslobodenie podla par.47 alebo to mam povazovat za par. 43 ? Prepravu si plati Slovinska firma, ktoru si objednala u nas v SR a my im to fakturujeme. Na fakture za prepravu tiez bude paragraf 47 ? Velmi pekne dakujem. B.

    Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

    Bebak76
    Este som postudovala poradu. Je tu vela neistych prispevkov podobneho
    problemu ako mam ja. Vyzera to vsak, ze je to oslobodenie podla par. 47 zak
    o DPH. Slovinska firma si to preclila na Slovinsko-Chorvatskej hranici, takze k
    tomu asi potrebujem zdokladovat JCD-kom. Myslim si spravne ??

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Slovenské mesto A si pre spriaznenú obec v Srbsku objednalo strojné zariadenie spolu s montážou a prepravou do Srbska vo firme B. Na základe zmluvy vystaví firma B na mesto A faktúru. Podľa § 13 ods. 1 písm. b/ "ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je
    miesto (dodania tovaru), kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný".
    Je správne vystaviť faktúru bez DPH?
    Aké doklady k nej musíme doložiť?
    Ak by prepravu nezabezpečoval dodávateľ, ale samotné mesto A, muselo by sa fakturovať s DPH?
    Ďakujem.

    DPH pri vývoze do tretích krajín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.