Zavrieť

Porady

dph na knihy

V roku 2007 sme si dali vytlacit pre nasich odberatelov knihu, tlaciaren nam m´ju fakturovala s 19% DPH a my sme tento tovar vyskladnili a fakturovali az v roku 2008, podla zakona pod sadzbou 10%. Vie mi niekto poradit ako sa do bude nasledne vyrovnavat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lenka08 Pozri príspevok
    V roku 2007 sme si dali vytlacit pre nasich odberatelov knihu, tlaciaren nam m´ju fakturovala s 19% DPH a my sme tento tovar vyskladnili a fakturovali az v roku 2008, podla zakona pod sadzbou 10%. Vie mi niekto poradit ako sa do bude nasledne vyrovnavat?
    Nijako sa to nebude vyrovnávať.

    lenka08 je offline (nepripojený) lenka08

    lenka08
    lenze ku mne sa dostali nejake info, ze sa tyh 9% bude dorovnavat v prvom zdanovacom obdobi, tak teraz fakt neviem...ako by ste postupovali vy?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lenka08 Pozri príspevok
    lenze ku mne sa dostali nejake info, ze sa tyh 9% bude dorovnavat v prvom zdanovacom obdobi, tak teraz fakt neviem...ako by ste postupovali vy?


    Kto Ti podal nejaké info? Pripojil odvolávku na komkrétny §?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V prechodných ustanoveniach zákona o takom niečom nie je ani zmienka .Usmernenie k novelizovanému zákonu o DPH taktiež nie je .Predpokladám , že to nebude pravdou . Vychádzam z toho , že aj vydavateľstvá budú od 1.1.2008 knihy vyrábať a predávať v 10% sadzbe ,ale vstupy na výrobu budú mať v 19% .

    jnp je offline (nepripojený) jnp

    jnp
    Môžte mi napísať schválenú novelu zákona o DPH, podľa ktorej na knihy platí sadzba 10% DPH ako to spomínate vo Vašej otázke?
    Ja sama som tento údaj hľadala a nenašla som.

    andy22 je offline (nepripojený) andy22

    andy22
    Poprosím vás o odsúhlasenie: predávame odbornú literatúru v sadzbe 10%, to je OK. Keď vybavujeme zákazku poštou priradíme k cene balného a poštovného sadzbu DPH 10% (sadzbu tovaru). A Ak chce zákazník bleskovo zaslať kuriérom, UPS, ktoré majú na prepravu 19% DPH, aký je postup?? Vďaka za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.