Zavrieť

Porady

385 Príjmy budúcich období

Príklady účtovania na tomto účte (pri texte možno uviesť aj protiúčet)
Každý novú možnosť prosím uvádzajte odrážkou (neskôr ich zhrniem do jedného príspevku):

- (príklad účtovania) + súvzťažné účty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Mám na účte 385 k 1.1.04 zostatok ako predpis úrokov z omeškania zo súdne vymáhanej pohľadávky z r.1998. Po uzatvorení celého prípadu ako sa zbavím zostatku na účte 385? Je možný účt.zápis 546 - nedanové/385 ?????

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    546- Odpis pohľadávky pri trvalom upustení od jej vymáhania, pri ukončení konkurzu alebo vyrovnania, pri zastavení exekúcie.Máš to ukončené?

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ahoj súd exekúciu zastavil pre nemajetnosť dlžníka preto som aj tú pohľadávku odpísala do dan.nákladov na 546/311, zároveň som zrušila vytvorenú opr.pol. k tejto pohľadávke do nedan.výnosov 391/646 a kedže som mala na účte 385 účtované prisluchajúce úroky z omeškania za roky 1998-2004 , už žiadne úroky nikdy od nich nedostanem, takže som urobila 546/385. - nedanové.To je asi v skratke. Pekný víkend.

    385 Príjmy budúcich období

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.