Zavrieť

Porady

Dan z prijmu

Dobrý deň,

chcem sa opytať či je možne požiadať DU o toto:

v roku 2007 mi vznikla danova povinnosť 5900,-sk a zo 4 q dph mi vznikol nadmerny odpočet 5600,-sk je možne požiadať danovy urad aby mi nevracali nadmerny odpočet a ja by som doplatila len 300,-sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzanapuchlova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa opytať či je možne požiadať DU o toto:

    v roku 2007 mi vznikla danova povinnosť 5900,-sk a zo 4 q dph mi vznikol nadmerny odpočet 5600,-sk je možne požiadať danovy urad aby mi nevracali nadmerny odpočet a ja by som doplatila len 300,-sk.
    Skús podať žiadosť o preúčtovanie preplatku na dani z pridanej hodnoty, na "nedoplatok" na dani z príjmu. Nedoplatok som dal do úvodzoviek, lebo v skutočnosti nedoplatkom to bude až po termíne splatnosti, teda po 31.03.2008

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    pri daňovej povinnosti je možné započítať najbližší predchádzajúci nadmerný odpočet (dúfam, že som to jasne napísal) to platí pre režim DPH

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ak to bola daňová povinnosť DPH za 3Q 2007, tak si sama vysporiadaš túto DPH v DP DPH za 4Q 2007.

    Ak to bola daň z príjmu ako je uvedené v názve témy, tak potom postupuješ ako vyššie napísal napísal smith.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    Ak to bola daňová povinnosť DPH za 3Q 2007, tak si sama vysporiadaš túto DPH v DP DPH za 4Q 2007.
    Ak to bola daň z príjmu ako je uvedené v názve témy, tak potom postupuješ ako napísal smith.
    Jamis NO DPH je za 4.Q

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Už mi to je asi jasné. Daň z príjmu chce započítať s DPH. Ale na to všetko má ešte plno času.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    zuzanapuchlova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa opytať či je možne požiadať DU o toto:

    v roku 2007 mi vznikla danova povinnosť 5900,-sk a zo 4 q dph mi vznikol nadmerny odpočet 5600,-sk je možne požiadať danovy urad aby mi nevracali nadmerny odpočet a ja by som doplatila len 300,-sk.
    Problém je v dátumoch splatnosti. Daň z príjmov za rok 2007 je splatná do 31.3.2008. Nadmerný odpočet za 4 q 2007 Vám daňový úrad vráti až po tom, ako ho v naledujúcom štvrťroku, t.j. 1q 2008 nebudete môcť započítať s daňovou povinnosťou na DPH. Vtedy Vám DÚ nadm. odpočet vráti do 25.5.2008. Je tam skoro dva mesiace rozdiel. Čo dÚ bude penalizovať.
    dakujem Velmi pekne ste mi pomohli pretože som si s tym nebola ista či sa daju tieto dve dane miešat. Ja by som danove z prijmu robila neskôr len klient sa s tym strašne ponahla pretože odchadza a chce to mat za sebou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.