Zavrieť

Porady

Vplyv luny

Téma pre tých, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o pôsobení mesiaca na náš každodenný život, ktorí si chcú uľahčiť niektoré činnosti, sú prístupný niečomu novému a radi si niečo nové vyskúšajú. Nájde sa snáď dosť ľudí, ktorí sa pôsobením mesiaca už zaoberali, hoci aj okrajovo a tak spoločne by sme si mohli odovzdávať skúsenosti. Nebude sa to týkať len záhradkárčenia,ale aj napr.vplyvov na výživu, na chod domácnosti, telesnú hygienu a mnohé iné oblasti. Takže pripravené, téma je pre všetkých otvorená
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

lunárny kalendár
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

15.a16.1sa nachádza mesiac v znamení BARANA. V tomto znamení pôsobia vplyvy na telo v oblasti hlavy. Náchylný ľudia na migrény to môžu v tomto znamení pociťovať každý mesiac. V týchto dňoch je dobré piť veľa vody, vynechať kávu cukor a čokoládu.
V tomto znamení je vhodné začať s výsevom plodovej zeleniny do téglikov na priesady - veľmi dobre klíčia ( vyskúšala som ) A keďže je aj dorastajúci mesiac tak je obzvlášť vhodné vysiať papriku na priesady.
Dobré je určiť si " Zelený palec" --- svoj vlastný mesačný typ.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

nemáte niektorá prosím náhodou lunárny kalendár na tento rok 2008? dakujem
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

baniz Pozri príspevok
15.a16.1sa nachádza mesiac v znamení BARANA. V tomto znamení pôsobia vplyvy na telo v oblasti hlavy. Náchylný ľudia na migrény to môžu v tomto znamení pociťovať každý mesiac. V týchto dňoch je dobré piť veľa vody, vynechať kávu cukor a čokoládu.
V tomto znamení je vhodné začať s výsevom plodovej zeleniny do téglikov na priesady - veľmi dobre klíčia ( vyskúšala som ) A keďže je aj dorastajúci mesiac tak je obzvlášť vhodné vysiať papriku na priesady.
Dobré je určiť si " Zelený palec" --- svoj vlastný mesačný typ.
Mno musim sa priznat, ze pre mna, ako pragmatickeho astronoma su toto usmevne bludy. Vela vody je pit dobre stale a nielen v tychto dnoch ako aj vynechat kavu, cokoladu a cukro. Podla tohto je dobre v tychto dnoch aj vela spat, sportovat a jest vela ovocia, zeleniny. Vysievat zeleninu do teglikov je vhodne preto, ze sa predlzuju dni, uz sme za zimnym slnovratom a den je uz dostatocne dlhy, aby mohlo semeno vyklicit a mohla zacat fotosynteza v zelenych castiach rastliny.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

www.calendar.sk
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Janka, ja mám lunárny kalendár Krásnej panej.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

robovi Pozri príspevok
Mno musim sa priznat, ze pre mna, ako pragmatickeho astronoma su toto usmevne bludy. Vela vody je pit dobre stale a nielen v tychto dnoch ako aj vynechat kavu, cokoladu a cukro. Podla tohto je dobre v tychto dnoch aj vela spat, sportovat a jest vela ovocia, zeleniny. Vysievat zeleninu do teglikov je vhodne preto, ze sa predlzuju dni, uz sme za zimnym slnovratom a den je uz dostatocne dlhy, aby mohlo semeno vyklicit a mohla zacat fotosynteza v zelenych castiach rastliny.
Robovi, ja nepodceňujem vplyv mesiaca na ľudský organizmus. Keď je mesiac v splne a tá žiarivá guľa mi preráža aj cez žalúzie do postele, nespím - to je hotové trápenie. Nehovorím o tom, že v splne cítim ako sa môj organizmus zavodňuje a v tejto fáze mesiaca by som nemusela ani jesť, mám pocit, že prasknem. Určite je nás takých senzibilov viac...
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

Robovi. Možno pragmatický astronóm áno, ale biológ alebo botanik určite nie!!!! Na klíčenie rastlín totiž má vplyv teplota a nie svetlo, takže je im to jedno či už zimný slnovrat bol, alebo nie, nakoľko sú strčené v zemi ( výnimky sú rastliny, ktoré klíčia na svetle. Plodová zelenina k nim však nepatrí.) A vplyv má aj mesiac. Vysvetlím: Mesiac v tomto období dorastá a má vplyv na všetko čo rastie nad zemou a keďže je v znamení barana, ktoré ovplyvňuje plod tak má vynikajúci vplyv na rastliny, ktoré nám prinášajú úžitok v podobe plodov. Dobré je začať pestovať papriku na priesady, nakoľko má dlhé klíčenie. Na paradajky je ešte skoro. A to s tou vodou sa myslelo pre ľudí, ktorí často trpia migrénami, a v tomto znamení sa to u senzibilov prejavuje obzvlášť.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

danushka Pozri príspevok
Robovi, ja nepodceňujem vplyv mesiaca na ľudský organizmus. Keď je mesiac v splne a tá žiarivá guľa mi preráža aj cez žalúzie do postele, nespím - to je hotové trápenie. Nehovorím o tom, že v splne cítim ako sa môj organizmus zavodňuje a v tejto fáze mesiaca by som nemusela ani jesť, mám pocit, že prasknem. Určite je nás takých senzibilov viac...
Ani ja nepodcenujem vplyv Mesiaca na ludsky organizmus. Ale vobec nevidim rozdiel medzi vplyvom Mesiaca v splne, prvej stvrti, nove, alebo poslednej stvrti. On je tu furt a stale a stale rovnako na nas vplyva svojimi slapovymi silami. Mesiac v splne odraza viditelnu cast slnecneho svetla na Zem v najvacsej miere, takze ano je pravda, ze su vtedy velmi svetle noci.Toto moze fyziologicky ovplyvnit tvoju nespavost, lebo niektori ludia musia mat ku spanku velku tmu. Mesiac sa za jeden den posunie na oblohe o 11 oblukovych stupnov, takze ten vplyv musi byt kazdy den neskor aspon o jednu hodinu. Akceptujem tvoju senzibilitu, ale moze mat ovela prozaickejsie dovody, ako Mesiac v splne.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

baniz Pozri príspevok
Robovi. Možno pragmatický astronóm áno, ale biológ alebo botanik určite nie!!!! Na klíčenie rastlín totiž má vplyv teplota a nie svetlo, takže je im to jedno či už zimný slnovrat bol, alebo nie, nakoľko sú strčené v zemi ( výnimky sú rastliny, ktoré klíčia na svetle. Plodová zelenina k nim však nepatrí.) A vplyv má aj mesiac. Vysvetlím: Mesiac v tomto období dorastá a má vplyv na všetko čo rastie nad zemou a keďže je v znamení barana, ktoré ovplyvňuje plod tak má vynikajúci vplyv na rastliny, ktoré nám prinášajú úžitok v podobe plodov. Dobré je začať pestovať papriku na priesady, nakoľko má dlhé klíčenie. Na paradajky je ešte skoro. A to s tou vodou sa myslelo pre ľudí, ktorí často trpia migrénami, a v tomto znamení sa to u senzibilov prejavuje obzvlášť.
Yes of course, ale ja som kladol doraz na fotosyntezu a ta potrebuje svetlo. Hej dorasta, ale nie fyzicky. On je stale rovnako velky, len jeho neosvetlenu cast nevidis, lebo receptory v oku obmedzuju citlivost, kedze musia prijimat svetlo z osvetlenej casti Mesiaca a maju nizku rozlisovaciu schopnost. Tolko z biologie. Ale mrkni do nejakeho dalekohladu a rozlisovacia schopnost oka sa zlepsi x nasobne. Potom uvidis, ze existuje aj ta cast co je neosvetlena. Len tak pre zaujimavost, hranica medzi tienom a svetlom na Mesiaci sa vola terminator. Migrenik som aj ja a nejak nepocitujem tieto vplyvy. Asi sa zacnem sledovat.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

robovi Pozri príspevok
Yes of course, ale ja som kladol doraz na fotosyntezu a ta potrebuje svetlo. Hej dorasta, ale nie fyzicky. On je stale rovnako velky, len jeho neosvetlenu cast nevidis, lebo receptory v oku obmedzuju citlivost, kedze
To asi každý vie že ten mesiac je stále rovnaký. Ale ide o to že pri svojom 28 dňovom obehu okolo Zeme, nastavuje stále tú istú stranu, tú ktorá sa nám zjaví celkom len pri splne. --- viazaná rotácia ---. Ak je mesiac pri pohľade zo zeme medzi Zemou a Slnkom potom je jeho celá privrátená strana v tieni a vtedy je NOV lebo ho nevieme objaviť. Po nove sa už o niekoľko hodín začne ukazovať k zemi privrátená strana. A celkom ju vidíme žiariť až pri splne. Tento obeh mesiaca pôsobí na rozličné oblasti života a ovplyvňuje ich. Pôsobí na mnohé prírodné javy ako napr. príliv a odliv, mnohé zvieratá sa riadia vo svojom konaní postavením mesiaca, poznajú to aj babky bylinkárky, lebo liečivé byliny nazbierané v rôznych fázach, obsahujú rozdielne množstvo účinných látok. Zhrniem to : úspech našej aktivity nezávisí len od našich schopností ale aj od správneho okamihu konania.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

No tak tu máme obdobie ubúdajúceho mesiaca. Dnes 24.1 je mesiac ešte v znamení leva. 25. a 26.1 prechádza do znamenia panny. Dni panny - to sú dni práce. Sú to najvhodnejšie dni na takmer všetky práce v záhrade súvisiace so sadením, presádzaním a zakoreňovaním. Ubúdajúci mesiac v znamení panny sa nachádza september až marec a dorastajúci marec až september. Z hľadiska výsadby a sejby je to najvhodnejšie znamenie / zapamätať pre budúcnosť keďže je len január /
Kvety presádzané v tomto znamení veľmi dobre rastú a vytvárajú neskôr záplavu zdravých kvetov. Odrezky napr. muškátov dobre zakoreňujú. Trávnik vysiaty v dňoch pri dorastajúcom mesiaci sa stáva pastvou pre oči.
Výnimkou je hlávkový šalát - sadenice vysadené v dňoch panny rastú do výšky, netvoria hlávky. Tieto dni nie sú vhodné ani na konzervovanie a zaváranie::
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

od 27.1 do 29.1 mesiac prechádza znamením VÁH. Dni Váh sú dňami kvetov a vzduchu. Je to neutrálne znamenia, takže každá práca nedopadne veľmi zle ani veľmi vhodne. V tomto znamení je vhodné prihnojovanie kvetín , ktoré slabo kvitnú. Počas týchto dní je na nepriaznivé vplyvy citlivá oblasť bedier, močový mechúr a obličky. Treba dbať na teplé oblečenie. Ešte ku dňom vzduchu - vhodný čas na upratovanie, vetranie, čistenie miestností pri ubúdajúcom mesiaci ( teraz ubúda), účinnejší boj proti pliesňam, stačí aj octová voda.

POZORUJ CHOD PRÍRODY. JEJ TAJOMSTVO SPOČÍVA V TRPEZLIVOSTI
( EMERSON )
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

1.2 - 3.2. mesiac v znamení strelca, ešte stále ubúdajúci. Strelec vplýva na bedrá, panvu,, bedrovú kosť, kríže a stehenné kosti. Čas vhodný na cestovanie, výlety, diskusie, šport a masáže Dni strelca sú dni plodov. Tak je opäť vhodný čas na vysiatie priesad plodovej zeleniny - teraz papriky. Strelec - dni tepla - prospešné je výdatné vetranie.
Ubúdajúci mesiac ... tieto dni sú vhodné pre všetky domáce práce - všetky fyzické práce vám pôjdu lepšie od ruky ...: bielizeň, podlahy, okná a nábytok sú čistejšie oveľa skôr ako inokedy. A čo láska? Výnimočne vášnivý sme vtedy, ak mesiac prechádza znameniami Barana, Leva, Váh, Škorpióna a STRELCA

Vymyslené môže podnietiť myslenie, ale len prežité prebudí k životu
( Paul Heyse)
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

6.-7.-8. február - vodnár
7.2. mesačný nov - obdobie mimoriadnych vplyvov na ľudí, zvieratá a rastliny. Pôst v tento deň - dá sa predísť mnohým chorobám, lebo detoxikačná schopnosť tela dosahuje svoj vrchol.
Choré stromy po reze v tento deň sa zotavujú, zem začína naberať dych. Ak sa chcete zbaviť zlých návykov začnite v tento deň. / ak to myslíte vážne každý deň je vhodný /
Znamenie vodnár - znamenie ovplyvňuje predkolenie, žily a žľazový systém. Neriskovať operáciu kŕčových žíl. Kto ich má v týchto dňoch ich natrieť nechtíkovou mastičkou - hotová lahoda.
Dni vodnára sú dňami kvetov, takmer na všetky práce v záhrade sú nevhodné - najmä na presádzanie a pretrhávanie rastlín - sadeničky sa ťažko zakoreňujú a vädnú
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

PRAVIDLÁ NA REZ RASTLÍN
Keďže je sezóna orezávania kadečoho - niekoľko rád:
Správny čas je pri ubúdajúcom mesiaci (takže od 8.2 radšej už nie.)
Na rastlinách a stromoch nevznikajú nijaké škody, pretože miazga nevyteká, zostupuje do koreňov
Správny čas výchovného rezu ovocných stromčekov je ubúdajúci mesiac, najlepšie v dňoch plodu - lev, strelec 29.2. - 1.3., baran.
Najnepriaznivejšie obdobie je dorastajúci mesiac a hlavne dni listu rak 17.-18.2., škorpión a ryby. Ovocné stromy vtedy strácajú priveľa miazgy, čo brzdí vývin plodov alebo celkom vynechá zarodenie.
Ak by sa vykonal rez nedopatrením za splnu v znamení raka môže sa stať, že strom neprežije.
Ešte jeden liek pre choré stromy a rastliny / vyskúšala som a bola som spokojná/: stromom a rastlinám ktorých rast sa zastavil alebo zakrpatievajú môžeme pomôcť tým, že za novu mesiaca ich ošetríme zrezaním vrcholcov. Vrcholec treba odstrániť tesne nad najvrchnejšou bočnou vetvou, tá sa potom bude snažiť nahradiť odrezaný konár.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

Jarné kyprenie pôdy
Každý záhon pred sejbou na jar treba 3X skypriť ( nie prerýlovať,).
1X v levovi pri dorastajúcom mesiaci
2X v kozorožcovi pri ubúdajúcom meciaci
3X najlepšie pri ubúdajúcom mesiaci
LEV - prichádza na jar vždy v čase dorastajúceho mesiaca ( 18. a 19.3. 2008 ) - pletie a kyprenie v tomto čase oživuje všetky semená rastlín, ktoré akoby sme zobudili a začnú klíčiť a rásť.
KOZOROŽEC - na jar vždy pri ubúdajúcom mesiaci ( 30. a 31.3 .2008 ), burina po prekyprení a vytrhaní zmizne - v pôde nezostali skoro žiadne semená.
3X - v čase do 6.4. - to je jedno v ktorý deň, počíta sa aj samotná úprava a príprava záhonu na sadenie, ale lepší je ubúdajúci mesiac.
MIMORIADNY DEŇ v boji s burinou je 18.jún do 12.00 hod., resp. 13.00 hod LČ - všetky buriny a trvalky v tom čase vypleté viac nevyrastú a odumrú aj korienky. Jav nevysvetliteľný, dôkaz je taký, že treba vyskúšať. Pôsobí aj pri vytrhávaní chĺpkov na tele - pozor na obočie!!!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja sa už pár rokov riadim vplyvom Luny..mám doma stále kalendár aj zopár kníh..ale raz som toto skúšala..a burina rástla ako divá aj tak.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

Ja som to tiež skúšala a burina bola stále menej a menej a samo som skúšala aj 18.jún a dobrý mesiac som nemusela ohýnať kríže pri pletí. To nie je o tom že vyplejem a nie je, ale o tom že je málo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak asi na našu burinu to neplatí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať