Zavrieť

Porady

Provizie z Amway a DPH

Prosim, poradte mi, ako postupovat pri uctovani fin.prostriedkov, ktore prisli na ucet ako bonus z Amway. Firma je s.r.o., platca DPH. Klient mi nedoniesol ziadne podklady k tomuto prijmu, ze ani nic nema. Len mi povedal, ze tento prijem je vratane DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olasova je offline (nepripojený) olasova

    olasova
    Evelien, musí mať predsa nejaký podklad na základe čoho mu vyplatili bonus, zmluvu alebo pod. Ja to riešim jednoducho, keď klinet vraj nič nemá zavolám si do tej spoločnosti a vybavím si to sama. Inak ti neviem poradiť. Veľa úspechov

    Mihi je offline (nepripojený) Mihi

    Veselý človek Mihi
    evelien Pozri príspevok
    Prosim, poradte mi, ako postupovat pri uctovani fin.prostriedkov, ktore prisli na ucet ako bonus z Amway. Firma je s.r.o., platca DPH. Klient mi nedoniesol ziadne podklady k tomuto prijmu, ze ani nic nema. Len mi povedal, ze tento prijem je vratane DPH.

    Ja účtujem bonusy od Amway, ale mám každý mesiac k bonusu od firmy Amway priloženú faktúru s presným rozpisom za čo bonus je a je tam aj uvedená DPH. Firma Amway to posiela každému, kto získal nárok na bonus. Skús si túto faktúru vyžiadať priamo na ústredí firmy v Bratislave.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Dobrý večer,
    mám firmu,ktorá predáva výrobky, ale len registrovaným členom.Títo členovia za nákup dostávajú body a potom podľa počtu bodov dostávajú provízie. Tieto im firma vypláca. Firma je platcom DPH. Majú byť tieto provízie s DPH ?
    Firma nevystavuje faktúry, len každý člen/ak má nárok na províziu/ dostane provízny list a na základe tohto sa mu provízia vyplatí.Niktorým sa vyplatí v hotovosti, iní si vystavia faktúru, ak je platcom DPH tak vyčísli DPH ak nie je, tak nie. Neviem či je to správne.Tá provízia je vlastne odmena za propagáciu výrobkov.
    Dobrý deň,
    vie mi niekto prosím poradiť, nie je tu odpoveď na to čo sa pýtal HELAS. Mám rovnakú firmu a neviem ako postupovať ohľadom provízií a provízných listov. Ďakujem
    migalova odpovedala som vyssie

    migalova je offline (nepripojený) migalova

    migalova
    Kazdy NVP, teda Nezavisly Vlastnik Podnikania Amway ma vo svojej kancelarii - priamo v systeme - Elektronicky vypis bonusov! Musi si ho stianhut a odoslat Vam. Su tam vsetky potrebne udaje.

    Ak to on nevie urobit, moze sa opytat vo svojej vrchnej sponzorskej linii, alebo To urobite za neho VY, ak vam spristupni uzivatelske meno a heslo. Heslo moze zmenit iba na ten moment, kym to urobite Takze cely postup: www.amway.sk ( login ) /Moja kancelaria/ Elektronicky vypis bonusov - je to tam za kazdy mesiac osobitne .
    Dufam, ze som poradila
    ivka70 Zadavatelovi stacilo pockat 10 rokov, ze
    si si ista, ze rovnake systemy fungovali uz v 2008?
    migalova Ano, uz vtedy to takto fungovalo, od roku 2008 to uctujem do sro, a v systeme som 0d roku 1990
    Mozem povedat, ze dobre poznam tento system : )

    Provizie z Amway a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.