Zavrieť

Porady

Nepodane priznanie k dani z MV

Ahojte,
nestretli ste sa niekto s nasledovnym pripadom ? Mam klienta ktorymi doniesol na spracovanie uctovnictvo jednoduche. Cely rok bol presvedceny o tom, ze si bude davat do nakladov cestovne nahrady za pouzivanie sukromneho vozidla nakolko pracuje ako zivnostnik pre jeden europrojekt. ked som pytala kopiu danoveho priznania k autu a kopiu technickeho na vyhotovenie cestovnych prikazov, prisiel na to ze priznanie nepodal a dan nezaplatil. Tieto cestovne nahrady mali tvorit 80% jeho nakladov. Co teraz ? Mam mu navrhnut aby podal spatne danove priznanie s platnostou od 1.1.2007 ? Je mi jasne ze tam bude pokuta za nepodanie, plus samozrejme sankcne uroky z neskoreho uhradenia dane. Hrozi mu este nieco ine ? Alebo radsej nemam provokovat a teraz podavat za rok pozadu ale potom neviem kde si zozenie ake naklady .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak náklady na cesťáky tvoria 80% nákladov, tak nie je o čom diskutovať. Podať spätne DP, Tie sankcie nebudú také hrozné. Využívanie auta na podnikanie je jedna vec a podanie DP vec druhá. Ešte preveriť možnosť poušálnych výdavkov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Inak x-krát rozoberaná téma, že uplatnenie nákladov na používanie súkromného, ale aj firemného motorového vozidla nie je podmienené zaplatením dane z motorových vozidiel. Ale to ešte neznamená, že nezaplatenie je v poriadku.

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    Rada by som sa opýtala: tiež mám klienta, ktorý začal používať auto na podnikateľské účely 1.1.2007 a nepodal daňové priznanie, ale zaplatil daň, tak si teraz vypíše daňové priznanie, zaplatí pokutu, ale zaujíma ma, či musí tento rok podať aj oznámenie o vzniku daň. povinnosti. Zaujíma ma, či sa oznámenie ako aj daňové priznanie podáva každý rok, alebo len pri vzniku, zmene a zániku. Lebo kamoška to robí každý rok, aj keď nie je zmena, a iná len pri vzniku. Tak neviem. Som v tomto nováčik, tak budem vďačná za radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    e.v.a. Pozri príspevok
    Rada by som sa opýtala: tiež mám klienta, ktorý začal používať auto na podnikateľské účely 1.1.2007 a nepodal daňové priznanie, ale zaplatil daň, tak si teraz vypíše daňové priznanie, zaplatí pokutu, ale zaujíma ma, či musí tento rok podať aj oznámenie o vzniku daň. povinnosti. Zaujíma ma, či sa oznámenie ako aj daňové priznanie podáva každý rok, alebo len pri vzniku, zmene a zániku. Lebo kamoška to robí každý rok, aj keď nie je zmena, a iná len pri vzniku. Tak neviem. Som v tomto nováčik, tak budem vďačná za radu.
    Ak nedošlo k zmene, DP nepodáva.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    e.v.a. Pozri príspevok
    Rada by som sa opýtala: tiež mám klienta, ktorý začal používať auto na podnikateľské účely 1.1.2007 a nepodal daňové priznanie, ale zaplatil daň, tak si teraz vypíše daňové priznanie, zaplatí pokutu, ale zaujíma ma, či musí tento rok podať aj oznámenie o vzniku daň. povinnosti. Zaujíma ma, či sa oznámenie ako aj daňové priznanie podáva každý rok, alebo len pri vzniku, zmene a zániku. Lebo kamoška to robí každý rok, aj keď nie je zmena, a iná len pri vzniku. Tak neviem. Som v tomto nováčik, tak budem vďačná za radu.
    Za rok 2008 a nasledujúce už budeme podávať DP každý rok. Doteraz to bola len iniciatíva kamošky .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Napísala si predtým, že začal používať MV na podnikanie 1.1.2007. Teraz podá zameškané DP a už nič ďalej neoznamuje.
    Oznámenie sa podáva pri vzniku novej daňovej povinnosti - od 1.1.2008.

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    Alebo teraz podá daňové priznanie za rok 2007. A do konca januára 2009 podá daňové priznanie za rok 2008 a zároveň zaplatí daň. Oznámenie už písať nemusí. Dobre to chápem?

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    Ďakujem ti veľmi pekne, presne to som potrebovala. Len kým mne to zapne a napíšem, tak už je tam odpoveď. Hihihihi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.