Zavrieť

Porady

finančný príspevok od UPSVaR

poradí mi niekto ako zaúčtovať v JÚ prijatý finančný príspevok od UPSVaR, ktorý sa mohol použiť na účel, ktorý priamo súvisí s vytvorením a zachovaním prac. miest, čiže aj na mzdy + odvody.
príspevok bol prijatý jednorazovo, mám ho zaraiť ako príjem OZD v roku pripísania na účet, alebo sa všetky dotácie z UPSVaR "rozpúšťajú" priebežne P - V = 0 v každom roku?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danculka Pozri príspevok
    poradí mi niekto ako zaúčtovať v JÚ prijatý finančný príspevok od UPSVaR, ktorý sa mohol použiť na účel, ktorý priamo súvisí s vytvorením a zachovaním prac. miest, čiže aj na mzdy + odvody.
    príspevok bol prijatý jednorazovo, mám ho zaraiť ako príjem OZD v roku pripísania na účet, alebo sa všetky dotácie z UPSVaR "rozpúšťajú" priebežne P - V = 0 v každom roku?
    ďakujem
    Podľa mňa časovo rozložiť. Koľko z tej dotácie spotrebovalo v r.2007 toľko zahrnúť do zdaniteľných príjmov.

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Súhlasím so Smithom, hovorí o tom zákon 595/2003 o dani z príjmu, konkrétne §17 ods. 3 písm. h. Zdaniteľným príjmom je len tá časť dotácie, ktorá sa minie v danom roku, čo sa neminie, je zdaniteľným príjmom v nasledujúcom roku.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    poriadne si treba prečítať zmluvu, či príspevok nemal byť použitý do konca roka.

    Použitie:
    "... ktorý sa mohol použiť na účel, ktorý priamo súvisí s vytvorením a zachovaním prac. miest, čiže aj na mzdy ..." neznamená, že sa mal použiť len na mzdy

    danculka je offline (nepripojený) danculka

    danculka
    práve preto, že " nielen na mzdy" zvažovala som, že ho zahrniem do príjmov jednorazovo, pretože výdavky v priebehu roka podstate súvisia so zachovaním miest a možno by sa mi tažšie dokazovalo, keby som ten príspevok rozložila do zdaniteľných príjmovna na viac rokov

    finančný príspevok od UPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.