Zavrieť

Porady

"Dobropis"

Robim jednoduche uctovnictvo podnikatelovi, ktory nakupuje okna a dostal za odobraty tovar objemovy bonus v urcitej ciastke. Prisiel mu "dobropis", na ktorom bola uvedena suma rozpisana ako zaklad aj DPH. Zaslana mu bola celkova suma. Ako to mam zauctovat???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    angela122 Pozri príspevok
    Robim jednoduche uctovnictvo podnikatelovi, ktory nakupuje okna a dostal za odobraty tovar objemovy bonus v urcitej ciastke. Prisiel mu "dobropis", na ktorom bola uvedena suma rozpisana ako zaklad aj DPH. Zaslana mu bola celkova suma. Ako to mam zauctovat???
    Účtoval by som ako ostatný príjem ovplyvňujúci základ dane.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nebolo by lepšie dať to mínusom do výdavkov ovplyvňujúcich ZD, keďže sa jedná o dobropis?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KvetkaK Pozri príspevok
    Nebolo by lepšie dať to mínusom do výdavkov ovplyvňujúcich ZD, keďže sa jedná o dobropis?
    Neviem kam by sa dalo zaradiť. Určite nie ako nákup materiálu mínusom, totiž nevracal reklamovaný materiál.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    V mojom programe na spracovanie JÚ ten dobropis zapisujem do evidencie záväzkov mínusom a tak sa mi to dostane u platiteľov DPH aj do príslušnej kolonky daňového priznania.

    Považujem to za zľavu z ceny tovaru.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tinaM Pozri príspevok
    V mojom programe na spracovanie JÚ ten dobropis zapisujem do evidencie záväzkov mínusom a tak sa mi to dostane u platiteľov DPH aj do príslušnej kolonky daňového priznania.

    Považujem to za zľavu z ceny tovaru.
    PRi zaúčtovaní samozrejme treba prihliadať na možnosti dané programom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.