Zavrieť

Porady

Osobný asistent

Mám osobnho asistenta , dôchodcu, s príjmom 42.000,- Sk ročne. DP by teda nemal podávať. Pred dvoma rokmi mi povedali, že sa nemusí zaregistrovať na DÚ. Dnes mi povedali, že musí. Vyhnem sa prípadnej pokute, ako s ním ukončím zmluvu k 31.12.2007 a uzatvorím novú 1.1.2008 ? Poriadne ma napálili, lebo pred dvoma rokmi mi nechceli prijať prihlášku na registráciu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

    Yvonne
    Prihlás ho teraz, DP aj tak nebude podávať a myslím, že pokuta nebude. Ja som mala tiež 3 takéto prípady – os.asist. dôchodca, 2 študenti. Tiež to robia už od októbra 2006. Tak isto im vtedy povedali, že sa nemusia prihlásiť na DÚ, lebo nedosiahnu príjem 45.408,-- Sk . V lete 2007 už bolo jasné, že príjmy sú vyššie ako 47.808,-- Sk, tak som ich išla prihlásiť na DÚ ( BA II., BA V., BA VI.). Na všetkých troch DÚ mi povedali, že nepokutujú oneskorené prilasovanie osobných asistentov. K prihláseniam bolo potrebné doložiť kópie zmluvy medzi osob.asist. a osobou odkázanou na pomoc, takže tam boli dátumy z októbra 2006. Žiadne pokuty neboli.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Urob novú zmluvu od 1.1.08 (alebo neskôr) ... a uveď dátum podpísania napr. 4.1. - aby si stihla 30 dňovú reg. povinnosť.
    U nás dával DU pokutu už aj v roku 2004, (2005) ... 2000.korún ..... vraj že neradi, ....ale musia (podľa zákona)
    asi to záleží od pobočky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.