Zavrieť

Porady

Darčekové predmety z krajín EU

Zdravím všetkých kolegov účtovníkov,
prosím poradí mi niekto, či uvažujem správne k uvedenej problematike.
Spoločnosť nakúpila z Poľska darčekové predmety, ktoré použila nie ako reklamné predmety (nie sú označené logom firmy), ale ako prezenty na konci roka pre obchodných partnerov. Chcem vedieť či uvažujem správne, je potrebné samozdanenie, avšak bez nároku na odpočet DPH, pretože sa jedná o predmety použité na reprezentačné účely. Odvedenú DPH potom zaúčtujem tiež na účet 513xxx a stane sa súčasťou ceny obstarania uvedených predmetov na účel reprezentácie. No a potom mi zostane ešte vyriešiť problém ako to urobiť v systéme SAP.
Už teraz ďakujem za Vaše odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    mam ten isty problem, a nikto mi zatial neodpovedal v teme
    : http://www.porada.sk/t98282-reklamne...-cr-a-dph.html. Uvazujem rovnako ako ty, len som chcela potvrdit od skusenejsich. Takze ked uz sme dve, snad rozmyslame spravne. Tiez som zvedava ako to pochopi moj program a danove priznanie.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Nepíšeš v akej cene boli predmety obstarané. Zákon o DPH nevyžaduje označenie obchodným menom, ak ide o drobné predmety do 500,- Sk a súvisia s podnikaním. Nemám teraz zákon o DPH pri sebe, pozri platné znenie.
    V tom prípade by si mala nárok na odpočítanie dane zo samozdnenia a povinnosť odviesť pri použití by nebola.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Pisala som to v teme na ktoru link je tam uvedeny. Jedna sa o predmety bez loga, v cene nad aj pod 500 Sk/kus. DOD aj ODB su platcami DPH. Pouzite boli ako darceky obch. partnerom ku koncu roka a nie su to predmety, ktore by suviseli s podnikanim spolocnosti.
    Ktory paragraf zakona DPH prosim?
    Samozdanenie podla par.11 a potom vydaj predmetov cez ID doklad + DPH k tomu?

    Darčekové predmety z krajín EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.