Zavrieť

Porady

Osobný automobil a DPH

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa niekto nestretol s niečím podobným:
Firma má v majetku osobný automobil, je zaplatená DzMV. Konateľ mal náhradné kľúče v trezore, ten mu však v byte, nie v knc. priestoroch ukradli. Všetko sa nahlásilo na políciu. Konateľ dal vymeniť sadu kľúčov, a ja teraz neviem, či to môžem dať do nákladov, alebo radšej na 042, a či to vôbec môžem dať do N, či môžem uplatniť DPH, v prípade, že zápis o odcudzení nebudem dokladať. Je napadnuteľné, že menil zámky a sady kľúčov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nepovažoval by som to za technické zhodnotenie. Veď predsa bez klúčov auto nefunguje (pardon dnes už sú aj auta na čipovú kartu). Účtoval by som to priamo na 511 ako oprava a udržba.

    m12 je offline (nepripojený) m12

    m12
    Takže si môžem uplatniť aj DPH a dať to do nákladov, aj keď ide o hore popísaný problém, (výmena kľúčov kvôli krádeži)

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    m12 Pozri príspevok
    Takže si môžem uplatniť aj DPH a dať to do nákladov, aj keď ide o hore popísaný problém, (výmena kľúčov kvôli krádeži)
    ty si môžeš dať rozmnožiť kľúče k autu aj keby ti ich neukradli; takisto ako si dáte rozmnožiť kľúče do kancelárie, alebo vymeniť zámok v kancelárii; veď ste predsa nerobili tú výmenu pre seba súkromne, ale práve v súvislosti s podnikaním, pre podnikateľské účely; takže kľudne by som to dal priamo do nákladov, len nie na účet 511 opravy a údržba; takisto je nárok na odpočet DPH
    Naposledy upravil skaspa : 17.01.08 at 09:14

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    skaspa Pozri príspevok
    ty si môžeš dať rozmnožiť kľúče k autu aj keby ti ich neukradli; takisto ako si dáte rozmnožiť kľúče do kancelárie, alebo vymeniť zámok v kancelárii; veď ste predsa nerobili tú výmenu pre seba súkromne, ale práve v súvislosti s podnikaním, pre podnikateľské účely; takže kľudne by som to dal priamo do nákladov, len nie na účet 511 opravy a údržba; takisto je nárok na odpočet DPH
    Aká je tvoja alternatíva? Účet 501 alebo 518? Na účet 501 by som účtoval, keby som to montoval sám.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    smith Pozri príspevok
    Aká je tvoja alternatíva? Účet 501 alebo 518? Na účet 501 by som účtoval, keby som to montoval sám.
    podľa mňa rozmnoženie = služba, takže 518 a keď bola celá výmena vrátane zámku, tak potom asi 501

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    skaspa Pozri príspevok
    podľa mňa rozmnoženie = služba, takže 518 a keď bola celá výmena vrátane zámku, tak potom asi 501
    Podľa mňa asi vymenili aj zámky. Rozmnoženie by nebolo efektívne, lebo aj lupič má jeden klúč. Ak výmena bola dodávateľsky určite nie 501, ale 511.

    m12 je offline (nepripojený) m12

    m12
    VYmenili aj zámky, na poklad.bločku je 1. položku: Vymena sady zámkov 1610,-Sk, 2. - sada zámkov 7399,-, 3. kľúč prídavný - 4158,-Sk

    Osobný automobil a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.