Zavrieť

Porady

nákup pohľadávky - Prosíííím

Prajem pekný dník všetkým poraďákom . Som zúfalá, lebo na porade nedokážem nájsť nič akturálne ohľadne nákupu a predaja pohľadávok
Poradíte mi, prosím?
Kúpili sme pohľadávku v hodnote 500.000,- za 20.000,- Sk.
Ako je to s účtovaním a DPH-čkou? A ako je to potom pri predaji? Účtovanie a DPH?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Skús [SEARCH]postúpenie[/SEARCH]

    botuľa je offline (nepripojený) botuľa

    botuľa
    takže z toho vyplýva, že do výnosov ide pri vymožení kladný rozdiel medzi obstarávacou cenou a vymoženou čiastkou? A je to oslobodené od DPH?

    botuľa je offline (nepripojený) botuľa

    botuľa
    A ešte jedna otázočka. Tú pohľadávku, ktorú sme kúpili od firmy XY je pohľadávka je voči drevárskej firme. Drevárska firma nám chce uvedenú pohľadávku splatiť drevom v tej hodnote ako je hodnota pohľadávky. A čo teraz??? Prosííím, poraďte mi

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    botuľa Pozri príspevok
    A ešte jedna otázočka. Tú pohľadávku, ktorú sme kúpili od firmy XY je pohľadávka je voči drevárskej firme. Drevárska firma nám chce uvedenú pohľadávku splatiť drevom v tej hodnote ako je hodnota pohľadávky. A čo teraz??? Prosííím, poraďte mi
    Urobiť vzájomný zápočet. Nech drev.firma vystaví na vás faktúru za dodávku, a potom si to započítate.

    botuľa je offline (nepripojený) botuľa

    botuľa
    smith Pozri príspevok
    Urobiť vzájomný zápočet. Nech drev.firma vystaví na vás faktúru za dodávku, a potom si to započítate.
    Len ma napadla jedna vec. Drevárska firma je platca DPH, takže vystaví faktúru s DPH. Ale ako to bude s DPH na výstupe? Odvedie sa z toho rozdielu medzi obstarávacou cenou a vymoženou čiastkou DPH?
    V tom jednom príspevku bola odvolávka na § 10 ods.2 písm. b) zákona o DPH a z toho vyplývalo,že postúpenie pohľadávky je oslobodené od DPH. ALebo sa DPH odvedie až vtedy, keď sa drevo - tovar predá?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    botuľa Pozri príspevok
    Len ma napadla jedna vec. Drevárska firma je platca DPH, takže vystaví faktúru s DPH. Ale ako to bude s DPH na výstupe? Odvedie sa z toho rozdielu medzi obstarávacou cenou a vymoženou čiastkou DPH?
    V tom jednom príspevku bola odvolávka na § 10 ods.2 písm. b) zákona o DPH a z toho vyplývalo,že postúpenie pohľadávky je oslobodené od DPH. ALebo sa DPH odvedie až vtedy, keď sa drevo - tovar predá?
    zákaz kompenzácie, teda dlžník "nespláca drevom,.."
    on drevo predá vám, vystaví fa, na nej uvedie DPH, ktorú odvedie.
    Príklad OF 100+19=119 ..... výška vášho záväzku je 119.
    Môžete si započítať pohľadávku a záväzok (tam už s DPH neuvažujete).

    Nákup a nasledné vymoženie pohľadávky je finančná činnosť poslobodená od DPH.

    botuľa je offline (nepripojený) botuľa

    botuľa
    Ešte predsa jedna otázočka ohľadne pohľadávok. Nedám Vám pokoj za rána
    Ešte sme kúpili jednu pohľadávku od banky. Banka mala zriadené záložné právo na nehnuteľnosti, ktoré dlžník vlastnil. Chceme uvedené budovy predať a fin. prostriedky získané predajom,použijeme na úhradu pohľadávky.
    Je to možné urobiť takto účtovne? A ako by sa chápal uvedený predaj? Ako úhrada pohľadávky alebo predaj budovy? To sa zase pýtam kôli DPH.

    botuľa je offline (nepripojený) botuľa

    botuľa
    Prosíím poradí mi niekto? Už mám k tomu aj kúpnu zmluvu.Je to kúpna zmluva, kde sme uvedení ako predávajúci zastúpený záložným veriteľom (to akože našou spoločnosťou). A predmetom tejto zmluvy je predaj nehnuteľností (nie postúpenie pohľadávky ). Robil to právnik, ale neviem, ako to mám zúčtovať :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.