Zavrieť

Porady

Vrátenie dane z Anglicka a DP

Cez leto som pracovala v Anglicku a pri odchode som podala žiadosť o vrátenie zaplatených daní, keďže som zarobila menej ako nezdaniteľné minimum v Anglicku. Na výplatných páskach mám normálne strhávanú daň. Ak mi tú daň vrátia, budem si musieť budúci rok podať daňové priznanie znova a zdaniť príjem z brigády? (keďže mi strhnutú daň vrátia) Alebo budem musieť zdaniť len tú vrátenú daň? Alebo mi z toho nevyplynú žiadne povinnosti budúci rok? Tento rok samozrejme podám DP, v ktorom príjmy priznám, ale daň platiť nebudem (vyňaté príjmy).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V SR je to tak, že vrátená daň nie je zdaniteľný príjem. "Anglický" zákon nepoznám, ale zdaňovať vrátenú daň je nelogické .

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    aj ja sa chcem spýtať , kámoška skončila 2007 VŠ, a odišla pracovať normálne na prac. zmluvu do Anglicka, má tu podávať DP za r. 2007 ?

    ewiatko je offline (nepripojený) ewiatko

    ewiatko
    ak sa mozem este raz spytat, lebo nemam jasno.

    ak mi tento rok vratia z Anglicka dan, pretoze som zarobila cez leto 2007 menej ako cca 5200 libier, vyplynie mi z toho nejaka povinnost? v DP za rok 2007 priznam prijmy ktore boli zdanene. ak mi teda tu dan vratia, budem musiet tieto prijmy dodatocne zdanit v DP 2008? alebo uz nikoho nebude zaujimat, ze sa dan vratila a jednoducho sa bude brat,ze prijmy boli zdanene.

    za odpoved dakujem.
    Monika Kováčová
    nikoho nebude zaujímať, že sa daň v Anglicku vrátila
    nezaplatíš ešte raz daň na Slovensku

    katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

    mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac katkapekly
    súhlasím s ermonom, našich nezaujímajú príjmy z Anglicka, ktoré boli normálne zdanené. Keď som pracovala v Anglicku a moja mama urobila daňové priznanie, lebo sme nechceli urobiť niečo zle a oni informácie málokedy poskytnú, tak na ňu pracovníčka DÚ pozrela a ironicky povedala, či sa prišla pochváliť. Niekedy obyčajný človek proste nevie, čo si má o tom myslieť, nepodáš, nedobre, podáš, tiež nedobre...
    Monika Kováčová
    katkapekly Pozri príspevok
    súhlasím s ermonom, našich nezaujímajú príjmy z Anglicka, ktoré boli normálne zdanené. Keď som pracovala v Anglicku a moja mama urobila daňové priznanie, lebo sme nechceli urobiť niečo zle a oni informácie málokedy poskytnú, tak na ňu pracovníčka DÚ pozrela a ironicky povedala, či sa prišla pochváliť. Niekedy obyčajný človek proste nevie, čo si má o tom myslieť, nepodáš, nedobre, podáš, tiež nedobre...
    katka, počúvala si dnes televízne noviny? Našich zaujímajú celosvetové príjmy, ale tie sa zdaňujú sa podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia príslušnej krajiny. Priznať musíš, daň vysporiadať niekedy áno (zápočet) niekedy nie (vyňatie).

    katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

    mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac katkapekly
    ermon Pozri príspevok
    katka, počúvala si dnes televízne noviny? Našich zaujímajú celosvetové príjmy, ale tie sa zdaňujú sa podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia príslušnej krajiny. Priznať musíš, daň vysporiadať niekedy áno (zápočet) niekedy nie (vyňatie).
    to slovo "nezaujímajú" so myslela z finančného hľadiska - "nechcú peniaze". Nerobím s daňami, taká bola moja skúsenosť.

    ewiatko je offline (nepripojený) ewiatko

    ewiatko
    dakujem.aj som si myslela,ze ak to raz bolo zdanene,nikoho nebude trapit ze tu dan vratili.len som sa chcela uistit.

    evulik je offline (nepripojený) evulik

    ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac evulik
    ahojko, mám k tejto téme tiež jeden dotaz. Od januára 2007 do mája 2007 pracoval svagor v Anglicku kde normálne platil dane. Od júna 2007 pracuje na Slovensku. Za obdobie január-máj 2007 mu dane z Anglicka vrátili. Otázka: Ako mám teraz podat DP mám priznať prácu v Anglicku a to že mi dane vrátili, alebo len dať vyhlásenie, že som bol doma ako dobrovolne nezamestnaný?
    ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.