Zavrieť

Porady

Predaj auta

chcem sa spýtať, či môže Fo - živnostník predať firemné motorové vozidlo, už odpísané bez toho aby ho vyradil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Veď keď ho predá, tak tým ho vyradí, na daňový úrad nahlási, že ho už nepoužíva na podnikateľské účely, aby nemusel platiť daň z MV a príjem z predaja bude jeho zdaniteľný príjem.

    iueta je offline (nepripojený) iueta

    iueta
    Poradí mi niekto: živnostník predal auto, ktoré mal v majetku za 70 tisic, sám sebe. Bol za daňovým poradcom a ten mu tvrdí , že ako fyzická osoba musí priznať príjem vo výške 440 tisíc - čo bola cena auta pred 5 rokmi. Je to pravda? Ďakujem :-((((

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iueta Pozri príspevok
    Poradí mi niekto: živnostník predal auto, ktoré mal v majetku za 70 tisic, sám sebe. Bol za daňovým poradcom a ten mu tvrdí , že ako fyzická osoba musí priznať príjem vo výške 440 tisíc - čo bola cena auta pred 5 rokmi. Je to pravda? Ďakujem :-((((
    Sám sebe predsa nemôže predať auto. A takého daňového poradcu by som už viac krát nenavštívil.
    Mal vyradiť auto z majetku, na DÚ oznámiť zánik povinnosti platiť daň z MV. A to je všetko.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.01.08 at 18:59

    iueta je offline (nepripojený) iueta

    iueta
    Dnes som sa rozprávala s auditorkou - k plateniu dani zo 440 tisíc ako daň z príjmu pre súkromnú osobu ,ktorá odkúpila auto za 70 tisíc zo živnosti sa odvoláva na 595/2003 §9 osdt. 1/d. Stretli ste sa niekto s takým to prípadom?
    Ďakujem

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Chcela by som sa spýtať, keď mám auto odpísané za akú najmenšiu sumu ho
    môžem predať.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    evika Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, keď mám auto odpísané za akú najmenšiu sumu ho
    môžem predať.
    Za akúkoľvek cenu, ktorú si určíš. /Cena obvyklá - to sa používa v súvislosti so závislými osobami zahraničnými./

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.