Zavrieť

Porady

Kde zistím DIČ?

Dobrý deň, prosím Vás, vie mi niekto poradiť, príp. dať link na stránku, kde by som zistila DIČ fyzickej osoby, neplatcu DPH? Robím daňové priznanie pre známu, ktorá v priebehu roka skončila živnosť a kartičku s DIČ odovzdala na daňový. Poprípade ak nevieme DIČ môžeme uviesť rodné číslo?
Ďakujem za všetky odpovede.
Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Lenže ja potrebujem DIČ, nie IČO. Na tej stránke vidím iba IČO. Alebo mi to nedochádza???

    skuba je offline (nepripojený) skuba

    skuba
    zistíš ho na stránke or.sk, zadáš si tam IČO a vyhľadá ti celú firmu aj s DIČOM a IČ DPH

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Smola, nič som nenašla, na or.sk musí byť tuším živnostník registrovaný, aby tam bol v databáze. Ona určite nie je

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mirka123 Pozri príspevok
    Smola, nič som nenašla, na or.sk musí byť tuším živnostník registrovaný, aby tam bol v databáze. Ona určite nie je
    To má aké účto , keď nemá nikde uvedené DIČ , na žiadnom doklade ?To sa mi nechce ani veriť ...napríklad pozrite v zmluvách...FA atď....

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Mirka123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, vie mi niekto poradiť, príp. dať link na stránku, kde by som zistila DIČ fyzickej osoby, neplatcu DPH? Robím daňové priznanie pre známu, ktorá v priebehu roka skončila živnosť a kartičku s DIČ odovzdala na daňový. Poprípade ak nevieme DIČ môžeme uviesť rodné číslo?
    Ďakujem za všetky odpovede.
    Mirka
    Zistíš ho z jej faktúr, ak nejaké vystavila ešte než ukončila živnosť, poprípade na faktúrach od dodávateľov by mala mať uvedené svoje DIČ, alebo z minuloročného daňového priznania a v neposlednom rade ak si chceš byť 100% istá, zavolaj jej správnkyni na daňový úrad

    Na stránke www.orsr.sk sa dá zistiť iba IČO.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte ma napadlo , pri ukončení podnikania , napíšem oznámenie na DÚ , ktoré mi vo forme kópie DU potvrdí .Pri kontaktnú adresu uvádzam aj DIČ .....nemáte niečo také ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    resp. v tom oznámení ako príloha uvedená "kartička" vrátane DIČ...neodovzdávala by som ju, keby som nemala potvrdené jej prevzatie DÚ -dom.

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Nemá nijakú kópiu z DÚ. Účtovníctvo je asi také, že v marci založila, v októbri zrušila, nemala nijaké faktúry, platila si iba zdravotnú a mala podnikateľský účet, na ktorom je iba IČO. Zavolám asi na ten DÚ, či nemôžem uviesť rodné číslo...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    V súvislosti s položenou otázkou ma napadá:
    Ak SZČO ukončí podnikanie (živnosť), oficiálne vráti kartičku DIČ - má ešte DIČ ?
    "V poučení na vyplňovanie je napísané: Ak má daňovník pridelené DIČ, uvádza sa na r. 01 DIČ, v ostatných prípadoch sa uvádza rodné číslo." Ona ho už de facto nemá...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Stefan2005 Pozri príspevok
    V súvislosti s položenou otázkou ma napadá:
    Ak SZČO ukončí podnikanie (živnosť), oficiálne vráti kartičku DIČ - má ešte DIČ ?
    "V poučení na vyplňovanie je napísané: Ak má daňovník pridelené DIČ, uvádza sa na r. 01 DIČ, v ostatných prípadoch sa uvádza rodné číslo." Ona ho už de facto nemá...

    Dobrý postreh

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Takáto vec napadla aj mňa, ale predsa len si to asi overím na DÚ. Už vidím ako na mňa budú pozerať, že čo to od nich chcem

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Volala som na DÚ, povedali mi, že mám uviesť rodné číslo. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili, za rady a pomoc, ďakujem.
    Mirka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.