Zavrieť

Porady

daň.priznanie

Ahoj poraďáci, prosím poraďte, či a ako, mám zdaniť príjem. V roku 2007 som bola v anglicku zamestnaná na prac. zmluvu, odvádzala som tam dane, do zdravotky..., v okt. som sa vrátila, a začala pracovať na Slovensku.
Zo zamesntnania mi dali potvrdenie o mojich prijímoch, len neviem, či mám zdaniť aj príjem z Ang., mám vlastne len výplatné pásky. Prosíím poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Ak si pracovala na zmluvu, t. j. mala si príjem zo zamestnania - je to zdaniteľný príjem a teda mala by si ho zdaniť. Skús požiadať anglického zamestnávateľa aby ti aj on vydal potvrdenie, ktoré si dáš úradne preložiť a dáš ho ako kópiu k DP. Výplatné pásky si myslím na DÚ neuspejú ako doklad. S Anglickom je podpísaná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, v DP A vyplníš riadky 49 - 53. Je to tam celkom zrozumiteľne vysvetlené. Pripojím ti aj tlačivá stiahnuté z netu.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Mirka123 Pozri príspevok
    Ak si pracovala na zmluvu, t. j. mala si príjem zo zamestnania - je to zdaniteľný príjem a teda mala by si ho zdaniť. Skús požiadať anglického zamestnávateľa aby ti aj on vydal potvrdenie, ktoré si dáš úradne preložiť a dáš ho ako kópiu k DP. Výplatné pásky si myslím na DÚ neuspejú ako doklad. S Anglickom je podpísaná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, v DP A vyplníš riadky 49 - 53. Je to tam celkom zrozumiteľne vysvetlené. Pripojím ti aj tlačivá stiahnuté z netu.
    Ja už som robila aj DP podľa výplatných pások a prešlo bez problémov. Na tých výpl. páskach je ten príjem nakumulovaný a v podstate na poslednej je príjem za celé obdobie - teda ak to bolo u jedného zamestnávateľa. Pozor ešte na to, že v Anglicku začína zdaňovacie obdobie od apríla, u nás treba priznať príjem aj za január - marec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.