Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - zrušenie životnej poistky

Som žena
Ahojte všetci, mám problém, ako asi všetci čo tu píšu.
  1. Podnikateľ FO si uplatnil v roku 2005 nezdaň. časť 12000,- Sk na životnej poistke. V roku 2006 si ju neuplatňoval. V roku 2007 ju poctivo platil, až kým mu jeden chytrý pán /finančný poradca/, poradil, že má nevýhodnú poistku atď blabla... a poradil mu novú lepšiu. Takže on ju zrušil po 6 rokoch platenia teraz v 1/2008 a následne uzatvoril druhú. Kedže nedodržal podmienky ustanovujúce nárok na uplatnenie si tejto poistky ako nezdaň. časti - ako uvádza zákon o D z P FO mal by si o túto sumu zvýšiť základ dane a tomuto nerozumiem ????? Akým spôsobom ??? A kde sa to uvádza v tlačive o DP FO typ B ???? Potrebovala by som asi podrobný výklad § 11 DzP ods12,13, lebo to čítam,čítam a nezapína mi ..... som prepracovaná Kdo môže prosím, prosím zachránte úbohú účtovníčku .... ďakujem
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To sa pytas asi na rok 2007 danove priznanie? Odpocet za zivotne poistenie uplatnujes as pri polozkach ktore ti znizuju vypocitany zaklad dane, tak to tam jednoducho nedas.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Za rok 2005 si ale uplatnil. Ak sa dobre pamätám, tak do troch rokov od porušenia podmienok to treba dodaniť ako pripočitateľná položka. Za r. 2007 netreba uviesť. A tým pádom, že zrušeniu došlo v r.2008, tak dodanenie budeš riešiť až v DP za rok 2008,2009 a 2010.
0 0
vanlenka vanlenka

vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

Som žena
V daňovom priznaní na rok 2007 neuvediem 12000 ako nezdaniť. časť to je mi jasné. Ale chcem vedieť kde a ako mám zapísať do DP FO tých 12000 z roku 2005.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
vanlenka Pozri príspevok
V daňovom priznaní na rok 2007 neuvediem 12000 ako nezdaniť. časť to je mi jasné. Ale chcem vedieť kde a ako mám zapísať do DP FO tých 12000 z roku 2005.

V DP FO typu B je to r. 67.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

vanlenka Pozri príspevok
V daňovom priznaní na rok 2007 neuvediem 12000 ako nezdaniť. časť to je mi jasné. Ale chcem vedieť kde a ako mám zapísať do DP FO tých 12000 z roku 2005.
Pripočítaš ju na riadku 67
Hneď pod tabuľkou to máš aj vysvetlené .. odkaz na §11 .. treba nakuknúť aj do zákona

už to tu je.. no, čo už?
0 0
jana2 jana2

jana2 je offline (nepripojený) jana2

V priebehu tých troch rokov od porušenia podmienok to treba dodaniť rovnomerne počas tých 3 rokov, alebo sa to môže aj jednorazovo v jednom roku? Je to jedno v ktorom roku?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

jana2 Pozri príspevok
V priebehu tých troch rokov od porušenia podmienok to treba dodaniť rovnomerne počas tých 3 rokov, alebo sa to môže aj jednorazovo v jednom roku? Je to jedno v ktorom roku?
Môže dodaniť aj jednorázovo. Je jedno v ktorom roku, ak dodrží skutočnosť, že to bude do doby troch rokov zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok.
0 0
vanlenka vanlenka

vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

Som žena
dakujem za rady už sa mi bude dýchať lepšie
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Aké máte skúsenosti s dodaním pri zrušení životného poistenia? Bude sa to v budúcnosti kontrolovať, kto si mal dodaniť, či si naozaj dodanil?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Je potrebné doložiť nejakú prílohu, keď dodaňujem životné poistenie? Doklad o zrušení poistky alebo netreba nič?
0 0
babička babička

babička je offline (nepripojený) babička

pracujúca dôchodkyňa
Prosím, prosím o pomoc. Aj ja som si v r. 2005 uplatnila zníženie ZD životnou poistkou, ktorú som potom zrušila v 2006. V tomto roku som si ju pripočítala k ZD, ale keď som uplatnila nezdaniteľnú časť základ dane mi vyšiel nula, takže vlastne žiadnu daň nezaplatím. A to sa mi nezdá byť správne, prosím o váš názor. Ďakujem - babička
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

babička Pozri príspevok
Prosím, prosím o pomoc. Aj ja som si v r. 2005 uplatnila zníženie ZD životnou poistkou, ktorú som potom zrušila v 2006. V tomto roku som si ju pripočítala k ZD, ale keď som uplatnila nezdaniteľnú časť základ dane mi vyšiel nula, takže vlastne žiadnu daň nezaplatím. A to sa mi nezdá byť správne, prosím o váš názor. Ďakujem - babička
asi si mala nižší zdaniteľný príjem, preto ti vyšla 0. ak to chceš presne, tak potrebujem tvoj príjem, zaplatené poistné, prípadne zaplatená daň.
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Ak som zrušil životnu poistku, ale následne som uzatvoril novú životnú poistku v inej poisťovni, musím zo zrušenej živ.poistky nakoľko som si ju uplatnil v RZD za rok 2007 podať DP ale zároveň si môžem aj uplatniť čiastku zaplatenú z novej životnej poistky?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dodenko Pozri príspevok
Ak som zrušil životnu poistku, ale následne som uzatvoril novú životnú poistku v inej poisťovni, musím zo zrušenej živ.poistky nakoľko som si ju uplatnil v RZD za rok 2007 podať DP áno ale zároveň si môžem aj uplatniť čiastku zaplatenú z novej životnej poistky áno?
odpoveď v texte
0 0
babička babička

babička je offline (nepripojený) babička

pracujúca dôchodkyňa
Ano,mám nízky príjem, tomu rozumiem, ale keďže mi vyjde daň na úhradu 0, mám to chápať tak, že mám týmto dodanenú aj životnú poistku za rok 2005? Aj keď nič nezaplatím?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

babička Pozri príspevok
Ano,mám nízky príjem, tomu rozumiem, ale keďže mi vyjde daň na úhradu 0, mám to chápať tak, že mám týmto dodanenú aj životnú poistku za rok 2005áno ? Aj keď nič nezaplatím?

Len treba podať DP typ A a tým si splníš svoju povinnosť.
0 0
babička babička

babička je offline (nepripojený) babička

pracujúca dôchodkyňa
mzdarka renca Pozri príspevok
Len podať DP typ A a tým si splníš svoju povinnosť.
Ďakujem za radu, som nováčik medzi vami, ale páči sa mi to tu čím ďalej tým
viac.
0 0
danka28 danka28

danka28 je offline (nepripojený) danka28

Ahojte,

chcela by som sa spytat tiez ohladom zrusenie zivotnej poistky.
Sestra si v roku 2008 zrusila nevyhodnu zivotnu poistku, z ktorej su v rokoch 2005,2006,2007 uplatnila nezdanitelnu polozku. Tento rok jej zamestnavatel odmietol vykonat rocne zuctovanie dane z dovodu zrusenia zivotnej poistky.
Mozete mi, prosim Vas, poradit ako jej mam urobit danove priznanie typ A, kam mam uviest tie uplatnene nezdanitelne ciastky?
Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danka28 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som sa spytat tiez ohladom zrusenie zivotnej poistky.
Sestra si v roku 2008 zrusila nevyhodnu zivotnu poistku, z ktorej su v rokoch 2005,2006,2007 uplatnila nezdanitelnu polozku. Tento rok jej zamestnavatel odmietol vykonat rocne zuctovanie dane z dovodu zrusenia zivotnej poistky.
Mozete mi, prosim Vas, poradit ako jej mam urobit danove priznanie typ A, kam mam uviest tie uplatnene nezdanitelne ciastky?
Dakujem
V Dp typu A je to riadok 35. Ale nemusí celú sumu naraz priznať. Má na to tri roky od zrušenia. Zrejme to bude menej bolieť ako teraz naraz všetko dodaniť, keď to rozloží na tri roky.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

danka28 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som sa spytat tiez ohladom zrusenie zivotnej poistky.
Sestra si v roku 2008 zrusila nevyhodnu zivotnu poistku, z ktorej su v rokoch 2005,2006,2007 uplatnila nezdanitelnu polozku. Tento rok jej zamestnavatel odmietol vykonat rocne zuctovanie dane z dovodu zrusenia zivotnej poistky.
Mozete mi, prosim Vas, poradit ako jej mam urobit danove priznanie typ A, kam mam uviest tie uplatnene nezdanitelne ciastky?
Dakujem
podáš DP typ A,celkovú sumu o ktorú si v uvedených rokoch znížila zálkad dane dáš to do riadku 35.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať