Zavrieť

Porady

Poskytnutie príspevku na zamestnávanie...

Na základe dohody s UPSVaR o poskytnutí príspevku na zamestnávanie znevýhodneného uchádzača o zamestnanie, nám úrad práce poskytuje dotáciu 55% z celkovej ceny práce za zamestnancov, na ktorých sa dohoda vzťahuje. Chcela by som sa spýtať, ako to je s účtovaním takejto dotácie?

Príjem na účet: 221/346???
Žiadosť, na základe ktorej požadujeme dotáciu mám zaúčtovať ID: 346/524???, pretože o kompenzáciu musím ponížiť mzdové náklady, že?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Po prečítaní príspevkov na porade som došla k záveru, že zaúčtovať to mám následovne:

    príjem na účet: 221/346
    interný doklad - žiadosť o dotáciu každý mesiac zaúčtovať: 346 / 648.

    Mzdové náklady nechať nerušené, pretože na 1 strane mám zaúčtované mzdové náklady zamestnanca v ID - mzdy, ale na druhej strane mám presne takú istú sume vo výnosoch.

    Prosím Vás o odsúhlasenie.....

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    A ešte sa chcem spýtať, ak máme 3 dohody s úradom práce, tak musím vytvárať mesačne 3 interné doklady, alebo to môžem dať na 1 ID. Platby na účet nám prichádzajú na základe každej dohody zvlášť.

    Poskytnutie príspevku na zamestnávanie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.