Zavrieť

Porady

vystavená faktúra za školenie

Spoločnosť, platca DPH, organizuje školenia. Vystavila faktúru - daňový doklad s dátumom vystavenia a dodania 13.12.2007, s textom fakturujeme vám školenie, ktoré sa uskutoční 10.01.2008. DPH odviesť v 12/07 a výnosy do roku 2007? Nevyužívajú zálohové faktúry a tento postup si chcem overiť.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    1. DPH sa odvádzaš keď je :
    školenie uskutočnené ,alebo keď bola prijatá záloha na na školenie.
    2. Plnenie bude uskutočnené v roku 2008,preto i výnosy sa týkajú r.2008
    3. Plnú faktúru / s DPH/ pred uskutočnením, resp. pred prijatím platby
    nevytavujeme

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Keď nebola prijatá platba za školenie vyplývajúca zo zálohovej fa, podľa mňa nemohol ešte nastať deň dodania 13.12.07
    Ak platba bola prijatá,deň dodania 13.12.07 - DPH 4.Q2007, výnos r.2008

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    šromo Pozri príspevok
    1. DPH sa odvádzaš keď je :
    školenie uskutočnené ,alebo keď bola prijatá záloha na na školenie.
    2. Plnenie bude uskutočnené v roku 2008,preto i výnosy sa týkajú r.2008
    3. Plnú faktúru / s DPH/ pred uskutočnením, resp. pred prijatím platby
    nevytavujeme
    podľa mňa, ti ide o DPH! Výnos to bude každopadne roku 2008, ale ja by som to riešila zál.faktúrou a tým čo zaplatili do konca roku 2007, tak vystavím daňový doklad a DPH v roku 2007 odvediem...ostatným čo zaplatia v roku 2008 až v tom roku, ale výnos sa týka až roku 2008!

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    mam podobný problem:
    skolenie bude 10.5.08, vystavujeme fa, ked pride platba (napr. 21.4.08) - DPH priznavam dnom uskutocnenia skolenia (maj), alebo dnom prijatia platby za skolenie (21.4.)??
    dakujem za pomoc.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Maxima25 Pozri príspevok
    mam podobný problem:
    skolenie bude 10.5.08, vystavujeme fa, ked pride platba (napr. 21.4.08) - DPH priznavam dnom uskutocnenia skolenia (maj), alebo dnom prijatia platby za skolenie (21.4.)??
    dakujem za pomoc.
    § 19
    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby

    (2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.

    ...
    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    ak si platbu prijala pred dodaním služby, povinnosť Ti vzniká podľa bodu 4) - 21.4.2008

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    dakujem za odpoved.
    este by som si chcela overit - skolenie sa uskutocnuje v SR, ale fakturujem aj do CR a do Kanady - je miestom dodania SR a preto fakturujem s DPH??
    Co ak nemam udaje o odberatelovi ICO, DIC::: fakturujem vtedy urcite s dph?
    dakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Maxima25 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved.
    este by som si chcela overit - skolenie sa uskutocnuje v SR, ale fakturujem aj do CR a do Kanady - je miestom dodania SR a preto fakturujem s DPH??
    Co ak nemam udaje o odberatelovi ICO, DIC::: fakturujem vtedy urcite s dph?
    dakujem.
    § 15
    4) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

    Fa je s Dph.

    vystavená faktúra za školenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.