Zavrieť

Porady

jedálne kupóny

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako mám zaúčtovať faktúru za jedálne kupóny u živnostníka. Objednávam lístky vždy na jeden mesiac. Stačí to zaučtovať do VOZD do prevádzkovej réžie alebo nejako inak? Môžem odpočítať celý rok celú sumu alebo len od určitého dátumu /lebo viem, že najprv bolo len 50% a neskôr sa to zmenilo/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mirkaa Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako mám zaúčtovať faktúru za jedálne kupóny u živnostníka. Objednávam lístky vždy na jeden mesiac. Stačí to zaučtovať do VOZD do prevádzkovej réžie alebo nejako inak? Môžem odpočítať celý rok celú sumu alebo len od určitého dátumu /lebo viem, že najprv bolo len 50% a neskôr sa to zmenilo/

    Ide o SL pre zamestnancov alebo pre spotrebu SZČO?
    Od 1.1.2007 má SZČO nárok na 89,-Sk stravné na každý odpracovaný deň. Ja účtujem nákup jedálnych kupónov nasledovne :
    - úhrada faktúry ako VNZD
    - na konci mesiaca zaúčtujem interný doklad počet odpracovaných dní x 89,- Sk - prevádzková réžia VOZD.
    Jedálne kupóny evidujem ako ceniny v osobitnej knihe. Ak to robím zle, prosím opravte ma.

    babca626 je offline (nepripojený) babca626

    babca626
    Môže mi niekto napísať ako vyzerá interný doklad a čo všetko sa tam píše. Veľmi pekne ďakujem
    Na internom doklade mám :
    - meno, adresu /miesto podnikania/ IČO, DIČ - SZČO
    - číslo ID, dátum
    - obsah / čo účtujem / suma, podpis + razítko.
    Interným dokladom, účtujem aj odpisy DHM.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    aťka šebová Pozri príspevok
    Od 1.1.2007 má SZČO nárok na 89,-Sk stravné na každý odpracovaný deň. Ja účtujem nákup jedálnych kupónov nasledovne :
    - úhrada faktúry ako VNZD
    - na konci mesiaca zaúčtujem interný doklad počet odpracovaných dní x 89,- Sk - prevádzková réžia VOZD.
    Jedálne kupóny evidujem ako ceniny v osobitnej knihe. Ak to robím zle, prosím opravte ma.
    Ano je to tak, ale s kupou Jed. kuponov súvisi aj nejaký poplatok,na ktorý sa vztahuje i DPH, ten ide do VOZD celý a DPH sa uplatni.....

    Mirkaa je offline (nepripojený) Mirkaa

    Mirkaa
    mohol by mi niekto napísať presný postup čo, kde ako zaúčtovať? Veľmi pekne ďakujem. Ja som to platila cez internetbanking cez podnikateľský účet

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Takže, ak si to platila internet bankingom, v knihe záväzkov dáš úhradu faktúry a v peňažnom denníku to rozčleníš:
    Úhradu lístkov zaúčtuješ ako VNZD - nákup cenín.
    Úhradu poplatkov ako VOZD - prevádzková réžia.
    Ak je SZČO plátca DPH a kupuje lístky iba pre seba, nemá nárok na odpočet DPH!
    V knihe cenín zaeviduješ stravné lístky.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Ahojte, ešte otázočka ku stravným lístkom - kupujeme ticket rest., kde sú stravné lístky bez DPH a táto sa vzťahuje len na províziu dodávateľa a dopravu. Na faktúre je množstvo lístkov potrebných mesačne aj pre zamestnancov aj pre zamestnávateľa, ktorý je szčo. Ako v tomto prípade účtujete DPH?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lbdent Pozri príspevok
    Ahojte, ešte otázočka ku stravným lístkom - kupujeme ticket rest., kde sú stravné lístky bez DPH a táto sa vzťahuje len na províziu dodávateľa a dopravu. Na faktúre je množstvo lístkov potrebných mesačne aj pre zamestnancov aj pre zamestnávateľa, ktorý je szčo. Ako v tomto prípade účtujete DPH?
    Prečítaj si nasledovnú tému
    http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Tento príspevok som si prečítala už predtým, ale ak sa nemýlim, týka sa len szčo ktorý nemá zamestnancov. Ak szčo nakupuje poukážky aj pre seba aj pre svojich zamestnancov na jednej faktúre, môže si DPH odpočítať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lbdent Pozri príspevok
    Tento príspevok som si prečítala už predtým, ale ak sa nemýlim, týka sa len szčo ktorý nemá zamestnancov. Ak szčo nakupuje poukážky aj pre seba aj pre svojich zamestnancov na jednej faktúre, môže si DPH odpočítať?
    Nie, môže si odpočítať len z nákupu pre zamestnancov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lbdent Pozri príspevok
    Tento príspevok som si prečítala už predtým, ale ak sa nemýlim, týka sa len szčo ktorý nemá zamestnancov. Ak szčo nakupuje poukážky aj pre seba aj pre svojich zamestnancov na jednej faktúre, môže si DPH odpočítať?


    Nemôže, iba z časti manip. poplatku pre zamestnancov. Treba to prepočítať podľa počtu kusov na zamestnancov a na SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.