Zavrieť

Porady

Odpisy-dočasné vyradenie MV

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či môžem uplatňovať odpisy z osobného auta zahr. do majetku podnikateľa, ked sme ho dali dočasne vyradiť s evidencie MV k 20.12.2007? Auto je pokazené, nejazdíme na ňom. Ešte nevieme či sa nám ho podarí opraviť? Na DÚ sme oznámili zmenu k dani z MV.
Dakujem
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    eva16 Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či môžem uplatňovať odpisy z osobného auta zahr. do majetku podnikateľa, ked sme ho dali dočasne vyradiť s evidencie MV k 20.12.2007? Auto je pokazené, nejazdíme na ňom. Ešte nevieme či sa nám ho podarí opraviť? Na DÚ sme oznámili zmenu k dani z MV.
    Dakujem
    Eva
    No pozerám, že nik nareagoval na moju otázku.
    Ja som si to medzičas overovala na DÚ. Tam mi povedali, že ak dokážeme, že sme to auto počas dočasného vyradenia z cestnej premávky opravovali (nákup ND, súčiatok) a po určitom období ho znova začneme používať, tak si môže danovník uplatniť odpisy. Jednozančne si to musí vedieť danovník obhájiť.
    Ahojte Eva

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    No máte to ťažké, hlavne tým, že odhlásením dane z motorových vozidiel k 20.12.2007 ste deklarovali, že na podnikanie ho už nevyužívate.
    Ešte tento link na podporu Vášho rozhodovania aj z hľadiska opatrnosti:
    http://www.porada.sk/602263-post3.html

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    Dakujem za tvoj príspevok. Už som si myslela, že sa nik nepripojí k mojej téme.
    Prajem pekný deň Eva

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    na aute nejazdíte, teda nevyužívate na podnikanie, teda nie je možné uplatniť odpisy. Snáď zvážte prerušenie odpisovania, možno auto opravíte a spojazdníte, tým by sa to dalo odôvodniť.
    opravujem: mal som na mysli neuplatnenie odpisov odo dňa vyradenia. Dovtedy za používanie auta alikvókna časť by mala byť samozrejme uznateľná.
    Naposledy upravil ekonom99 : 29.01.08 at 20:46

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Podľa môjho názoru nárok na odpisy za rok 2007 máte, auto ste v roku 2007 používali na dosiahnutie zdaniteľných príjmov a k 31.12.2007 ho máte v evidencii majetku.
    Naposledy upravil Kája. : 29.01.08 at 20:31

    Odpisy-dočasné vyradenie MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.