Zavrieť

Porady

Zmluvy so zamestnancom

Kto mi poradí, aká je najvýhodnejšia zmluva so zamestnancom, keď pracuje iba 20 hodín týždenne? Ako vyrátať na takéhoto zamestnanca odvodové zaťaženie mňa ako zamestnávateľa na celý rok z minimálnej mzdy / približne 3500Sk mesačne za 20 hodín týždenne/ Ďakujem
Naposledy upravil falco2005 : 12.03.05 at 15:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Všetky odvody mu budeš platiť úmerne k min.mzde, teda ak pracuje na polovičný úväzok, tak z min.mzdy 3500 sk.

    falco2005 je offline (nepripojený) falco2005

    falco2005
    Lenka ďakujem za odpoveď, ale ktoré odvody a kolko percent sa odvádzajú. Začínam nemám v tom jasno.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Písal si mi ohľadom toho SS, odpoviem Ti, ale ešte som sa akosi nestihla k tomu dopracovať. Ale napíšem, hneď sa na to idem pozrieť. Ináč, ak začínaš bol by Ti dobrou pomôckou nejaký mzdový program.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Výpočet mzdy a odvodov HM: 3500Sk

    ODVODY: za zamestnanca

    Zdravotná poisťovňa
    4% = 140
    Sociálna poisťovňa:
    Nemocenské poistenie: 1,4%=49
    Dôchodk.star.p.: bez dieťaťa: 4%=140
    Invalidné p.:3%=105
    Poist. v nezamestnanosti:1%=35
    Spolu = 469,--

    Výplata: pri uplatnení nezd. čiastky na daňovníka (zamestnanec podpíše vyhlásenie): 3500-469=3031Sk

    Odvody za firmu:
    Zdravotná poisťovňa
    10% = 350
    Sociálna poisťovňa:
    Nemocenské poistenie: 1,4%=49
    Dôchodk.star.p.: 14%=490
    Invalidné p.:3%=105
    Poist. v nezamestnanosti:1%=35
    Úrazové poistenie:0,8%=28
    Garančný fond:0,25%=9
    Rezervný fond:4,75%=167
    Spolu za firmu: 1233Sk

    Za rok: Na výplatu zamestnancovi:
    12*3031=36372Sk
    Odvody za zamestnanca: 469*12=5628Sk
    Odvody za firmu: 1233*12=14796Sk

    To je na jedného zamestnanca. Keď je Vás 5 tak ešte všetky sumy vynásobiť piatimi. Netreba zabudnúť na zamestnanca, ktorý má deti, chce si uplatňovať zľavu na starobnom poistení (na jedno dieťo je to 0,5, čiže ak má 1 dieťa a neuplatňuje si túto zľavu druhý rodič, tak ako zamestnanec nebude platiť 4% ale iba 3,5%) a takisto ak by chcel poberať daňový bonus, na jedno dieťa 4000Sk + k čistej mzde a tento bonus je potrebné potom si vyžiadať od Daňového úradu naspäť nakoľko zamestnancovi nebude zrazená žiadna daň.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Treab vyskúšať viacero demoverzií a vybrať si, tu na Porade bola taká anketa, aký program je dobrý, treba si ju vyhľadať.
    falco2005
    Kto mi poradí, aká je najvýhodnejšia zmluva so zamestnancom, keď pracuje iba 20 hodín týždenne? Ako vyrátať na takéhoto zamestnanca odvodové zaťaženie mňa ako zamestnávateľa na celý rok z minimálnej mzdy / približne 3500Sk mesačne za 20 hodín týždenne/ Ďakujem
    Ak môžem poradiť ja by som to spravila tak, že by som zobrala zamestnanca na Dohodu o vykonaní práce. To by znamenalo toľko, že ovody platiť by som neplatila ako zamestnávateľ len 0,8 % na úrazové poistenie z VZ.

    Od 1. januára 2004 je zamestnávateľ povinný platiť, aj za zamestnancov pracujúcich u neho na základe dohody o vykonaní práce, úrazové poistenie a to vo výške 0,8 % z vymeriavacieho základu (do 31. decembra 2006).

    • môže byť uzatvorená len s fyzickou osobou,
    • pracovný záväzok je definovaný vo forme pracovnej úlohy, pričom čas na jej vykonanie nesmie presiahnuť 300 hodín v kalendárnom roku, ale do tohto sa započítava aj doba práce, ktorú zamestnanec vykonáva pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce,
    • musí byť uzatvorená písomne, inak je neplatná,
    • najčastejší spôsob zániku tejto dohody je splnenie pracovného záväzku, úlohy, ktorá bola dohodnutá
    prikladám adresu http://info.profesia.sk/buxus/genera...p?page_id=2080, kde najdeš aj vzor zmlúv.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Monica
    Ahojte!
    Aký mzdový program? Aj ja začínam.Díky
    Môžem odporučiť program z Krosu "OLYMP". Robím na ňom od r. 2001 a zdá sa mi zatiaľ
    z cenovo dostupných ten najlepší.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Včera mi volala jedna účtovníčka, že majiteľ jej dal podpísať /teda všetkým THP/ dodatok k zmluve, že keď odíde,2 roky nebude pracovať v konkurenčnej organizácií. Nie je to blbosť, čo by asi účtovníčka robila dva roky?
    Poradila som jej, nech cituje § podľa ktorého to môže dať do dodatku!
    Podľa mňa je to totálna blbosť,keby chcel zaplatiť školenia a pod.,na tie nechodí,pretože nemá čas,sem na Poradu nemôže,lebo sa nedostane k Internetu!!
    Aký máte na to názor??

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Nestavia sa ten majiteľ nad "zákon"? Kamoška nech dopíše, že súhlasí pod podmienkou, že jej tie dva roky bude vyplácať mzdu za mlčanlivosť a nech je to dá písomne.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zuzka, veľmi trefne si sa vyjadrila, ale v mnohých firmách to tak naozaj vyžadujú majitelia. Je to myslené tak, že ak robí napr. pri predaji traktorov, tak po skončení nepôjde k podnikateľovi ktorý sa zaoberá touto činnosťou, aby mu neprezradila nejaké konkurenčné ťahy, ale myslím, že by mohla trvať vo svojom prípade, že ak bude robiť účtovníctvo v akejkoľvek firme podľa Zákona o účtovníctve a bude zachovávať mlčanlivosť o... konkrétne vymenovaná náplň práce podnikania ... tak v jej prípade bude zmluva v poriadku. Nemôže ju úplne obmedzovať

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Jara máš pravdu, je to presne tak myslené, že nie do konkurenčnej firmy, ale do inej oblasti áno.
    Je to v zahraničí úplne normálna vec aj s tým, že máte presne stanovené penále za porušenie tejto klauzuly. Na Slovensku pri rýchlosti nášho súdnictva neviem-neviem.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Jara,to čo si písala,už podpísané má,veď práve myslím,že ja magor.Ale jeho žena dohadzuje účtovníčky a vydržia max 1 rok a idú preč, tak sa vraj rozčúlil.
    Vôbec sa jej divím,že už dávno neodišla,ale podnikať sa sama asi neodvažuje a práce v jej regióne nie je veľa !!

    ďakujem aj v jej mene!!

    Chrusťo je offline (nepripojený) Chrusťo

    Chrusťo
    aj ja ta chcem poprosit,ako mam vypočítať čistu mzdu ak robi 8hodin denne a na hodinu ma 37.- sk podľa zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.