Zavrieť

Porady

neuznaná faktúra a dobropis k nej

Čo by ste spravili v takejto situácii...
Odberateľ vám fakturoval nejaké služby v sume napr. 100tis., ktoré v podstate nemali odôvodnenie, resp. nenastala skutočnosť ich fakturovať (konkrétne bonusy-zľavu za tovar, ktorý nebol dodaný). Tieto faktúry sme vrátili s riadnym odôvodneným, ktoré telefonicky uznali, písomne sa nevyjadrili.
Podľa zmluvy sa má na konci roka spraviť dorovnanie za celý rok, čiže preplatok/nedoplatok. Nám vznikol nedoplatok, ergo mala byť ešte vyfakturovaná časť bonusov, napr. 5tis..
Odberateľ však k tým pôvodným faktúram, ktoré sme neuznali, teda ani nezaradili do účtovníctva, vystavil dobropisy v hodnote 95tis.. Čiže vysporiadal si tie neuzané faktúry a zároveň si doúčtoval ročný rozdiel. Alebo vlastne zúčtoval celý rok vrátane tých pôvodných, ktoré sme neuznali.
Čo by ste robili v tomto prípade? Vrátiť aj dobropisy a nech vystavia len faktúru na 5tis.?
Čo by ste robili v tom prípade, ak pôvodné neuznané faktúry boli vystavené v 12/07 (ktoré sa neúčtovali) a dobropisy v 1/08?
Vopred vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ak bolo neoprávnené faktúrovanie tak by som o tom neúčtoval a potom ani o dobropise a oni nech si to interne upravia ako chcú...ak bola Fa opravnená s tým že boli priznané nejaké bonusy a na základe toho ste mali platiť min. časť potom by som účtoval o faktúre aj o dobropise ešte v roku 2007

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ale faktúry nemám k dispozícii.

    (Na to minimum, čo majú nárok som v r. 2007 tvorila rezervu.)

    neuznaná faktúra a dobropis k nej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.