Zavrieť

Porady

daň.priznanie - zalohy za byt, elektrinu,plyn, oprava okien, nakup DVD prehravaca

Pocas celeho roku 2007 som prenajimal 1 byt v osobnom vlastnictve druhej osobe. Spravcovskej spolocnosti som platil mesacne 5000 SK zalohovu platbu za byt (za kurenie, teplu a studenu vodu, rezervny fond a pod). Vyuctovanie skutocnych nakladov od spravcovskej spolocnosti mi pride spravidla az v aprili / maji nasledujuceho roku, t.j. napr. v maji 2008; t.j. az po datume pre podanie danoveho priznania budem vediet, ci vznikol preplatok, alebo nedoplatok. To iste plati aj pri zalohovych platbach za elektrinu (1000 SK) a plyn (120 SK), vyuctovanie skutocnych nakladov tiez prichadza az neskor.
V ramci danoveho priznania k dani z prijmov FO si chcem uplatnovat skutocne vzniknute naklady (t.j. nie pausal).

Otazka c.1:
Mozem si dat do nakladov za rok 2007 mesacne zalohove platby za byt, elektrinu a plyn (5000 SK + 1000 SK +120 SK)?

Otazka c.2:
Preplatok, resp. nedoplatok za byt, elektrinu a plyn, ktory mi pride az v roku 2008 dam do nakladov, resp. prijmov az k danovemu priznaniu za rok 2008?

Otazka c.3:
V byte som v roku 2007 rekonstruoval okna, stalo to 89.000 SK. Mozem to dat do nakladov za rok 2007 v celku, alebo sa to odpisuje?

Otazka c.4:
Do bytu som v roku 2007 kupil DVD prehravac / supravu za 13000 SK. Mozem to dat do nakladov za rok 2007 v celku, alebo sa to odpisuje?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    daň.priznanie - zalohy za byt, elektrinu,plyn, oprava okien, nakup DVD prehravaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.