Zavrieť

Porady

zabudli sme vyfakturovat

Mame zmluvu s ceskym odberatelom sluzby ze mu budeme mesacne fakturovat inz. prace vykonavane nasimi zamestnancami v zahranici na projektoch, a tiez mu budeme fakturovat naklady, ktore nam s danymi pracami vznikli..napr.letenky, ubytovanie..a pod. Nemame tieto naklady v cene prac...vykalkulovane..lebo sa velmi menia..a nedaju sa prepokladat vopred. Odberatel sluzby je ochotny nam ic preplatit ked ic vyfakturujeme a dolozime kopiami dokladov o ich uhrade.
Zistili sme ze sme zabudli vyfakturovat letenku, ktoru sme kupili este v septembri 2007. S odberatelom sme sa dohodli ze ju mozeme vyfakturovat...ale uz teraz v novom roku.
A teraz sa chcem spytat...ked vystavim teraz fakturu, tak mam v decembri cez interny doklad zauctovat dohadnu polozku...a vynos? lebo ide o letenku, ktoru sme mali v nakladoch v roku 2007. A teda aby bol aj prislusny vynos k tomu v roku v ktorom mal byt?
Mozem teraz pri fakturovani napisat den dodania 23.1.2008?
Poradte ako vyriesit tento uctovny pripad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ja by som uviedla dátum dodania 31.12.2007, cez int. účt. doklad treba túto fa zaúčtovať do výnosov r.2007, ale nie cez dohadnú položku, lebo poznáte sumu leteniek.
    /cez au 385/
    Naposledy upravil Lila : 24.01.08 at 09:27

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Ale faktura sa ma vystavit do 15 dni od datumu dodania...a uz je 24.1.....
    A pred touto fakturou mam uz vystavene v januari ine faktury..a tie maju cisla..neda sa mi vlozit faktura s datumom vystavenia skor...

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Dátum vystavenia dajte dnešný, ale dátum dodania 31.12.2007, patrí to do r.2007, faktúru im pošlite e-mailom, aby to mali ešte dnes. A vy to dajte šup do DP DPH za 12/2007.

    Dňa 31.12.2007 ste zistili, že nemáte ešte prefaktúrované tieto letenky z r.2007, tak ich faktúrujete v r.2008, a že to nie je práve 15.1.2008, no čo už- chybička sa vlúdila, i tak by to šlo do 12/2007
    /veď dnes to ešte stihnete spraviť a dať to do 12/2007 za DPH/
    Naposledy upravil Lila : 25.01.08 at 06:37

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Ale bohuzial v Prahe to tak nechceli..zrejme uz maju DPH priznanie odovzdane.
    Mne teraz zostav len urobit dohadnu polozku v decembri a dat to tam aj do nakladov a v januari vo vystavenej fakture to zuctovat.
    DPH ja aj tak neodvadzam, lebo danova povinnost prechadza na ceskeho odnberatela....

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Podľa mňa nemôže to byť v dohadných položkách, keď viete presnú sumu akú ste mali vyfaktúrovať.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Zauctujem to teda v decembri do vynosov suvstazne s prijmamy buducich obdobi?
    Alebo to mam zauctovat do vynosov v roku 2008?
    Alebo nejako uplne ina?

    Lebo teraz fakt neviem ako....Mam vystavenu fakturu 23.1.2008 , kde fakturujem vydavky spojene s inzinierskymi pracami,..tieto vydavky vznikli v roku 2007 (faktura za letenku v roku 2007), no zabudli sme ich vyfakturovat. No ked objednavatel inz. prac suhlasi s tym ze sme ju mohli dodatocne vyfakturovat v januari, boli by sme hlupi keby sme ju nevyfakturovali. Uz len to spravne zauctovat z pohladu vynosov a uctovneho (danoveho) obdobia...

    Pls poradte, dakujem

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ziadna odpoved??/

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    bui Pozri príspevok
    Mame zmluvu s ceskym odberatelom sluzby ze mu budeme mesacne fakturovat inz. prace vykonavane nasimi zamestnancami v zahranici na projektoch, a tiez mu budeme fakturovat naklady, ktore nam s danymi pracami vznikli..napr.letenky, ubytovanie..a pod. Nemame tieto naklady v cene prac...vykalkulovane..lebo sa velmi menia..a nedaju sa prepokladat vopred. Odberatel sluzby je ochotny nam ich preplatit ked ich vyfakturujeme a dolozime kopiami dokladov o ich uhrade.
    Zistili sme ze sme zabudli vyfakturovat letenku, ktoru sme kupili este v septembri 2007. S odberatelom sme sa dohodli ze ju mozeme vyfakturovat...ale uz teraz v novom roku.
    A teraz sa chcem spytat...ked vystavim teraz fakturu, tak mam v decembri cez interny doklad zauctovat dohadnu polozku...a vynos? lebo ide o letenku, ktoru sme mali v nakladoch v roku 2007. A teda aby bol aj prislusny vynos k tomu v roku v ktorom mal byt?
    Mozem teraz pri fakturovani napisat den dodania 23.1.2008?
    Poradte ako vyriesit tento uctovny pripad?
    takze ...suhlasi niekto so mnou ked v roku 2007 nezauctujem do vynosov nic...ale zauctujem to az v roku 2008 ked to vyfakturujem?
    Neviem ci som si postupy uctovania vysvetlila spravne , no vsimla som si jednu vetu pri casovom rozliseni nakladov a vynosov..a to, ze nahrady vydavkov prechadzajuceho obdobia sa zauctuju v beznom obdobi. Alebo je tym myslene nieco ine?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    prosim ma niekto nejaky nazor? uzavierka sa blizi a ja neviem ci v roku 2007 uctovat vynos ci nie.
    Co je myslene tou vetou v postupoch uctovania?
    § 5
    Časové rozlíšenie nákladov a výnosov
    (2) Náhrady vynaložených nákladov predchádzajúcich účtovných období sa účtujú do výnosov bežného účtovného obdobia.
    Naposledy upravil bui : 26.03.08 at 00:29

    zabudli sme vyfakturovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.