Zavrieť

Porady

vrátená platba bez dobropisu

Ahojte, prosim poradte.
zákazníkovi bola vystavená faktúra ešte v júni - zákazník ju aj uhradil.
ale daná služba mu nemohla byť poskytnutá a v tom istom mesiaci mu boli ešte peniaze vrátené, ale zabudli sme vystaviť dobropis.
prosím, ako teraz postupovať? opravné DP (za štvrťrok 4.,5.6.mes.) nechceme podávať a v ďalšom - štvrťroku si myslím, že nemáme nárok, aby sme si odrátali DPH ..?
Mám to v účtovníctve (v podvojnom) zaúčtovať tak ako to malo byť správne a v DPH nechám tak? - je to suma len nejakých 100 sk.
Alebo mám ešte v júni vystaviť dobropis a DPH nechať tak? Zákazník je nepodnikateľ.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    fabianko Pozri príspevok
    PROSIM PORADIT,chcem vytvorit novu temu a nechce mi naskočiť,vždy mi to vráti spať
    musíš najprv vybrať či ide napr. o DPH, vojdeš do tejto sekcie, potom klikneš na novú tému, a opäť musíš kliknúť na jednu z tých "guličiek" - ktorej oblasti sa to vlastne týka.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    fabianko Pozri príspevok
    ked som na stranke pridať novu temu,napíšem správu,su tam ikony a potom čo mám stlačiť ,neide mi to
    ak už máš napísanú správu, tak pod ikonami sa nachádza: pridať novú tému - na to klikneš.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    fabianko Pozri príspevok
    aj som klikla ale napíše mi ,že príspevok,ktorý podávam je prikrátky pričom som tam toho napísala dosť NECHAPEM
    tak to ti ozaj neviem poradit.. počkaj čo na to ostatní

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ďakujem za promptnú radu.

    tak to spravím asi tak (keďže ide o 100 Sk), že síce ho vystavím, aj v účtovníctve zaúčtujem, uvediem ho aj v evidencii DPH, ...len vlastne nebude sedieť suma, ktorú sme uhradili daň. úradu :-(
    ako potom zaúčtujem predpis DPH? nebudú sedieť sumy s úhradou :-(

    asi ho nemôžem uplatniť v ďalšom štvrťroku, že?

    ako to mám prosím čo najlepšie zahladiť?

    vrátená platba bez dobropisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.