Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Chcem sa spýtať. Netreba nahlasovať príslušnému DÚ vyplatenie podielu na zisku spoločníkom (po presiahnutí 100tis.). Veď ide už o zdanený zisk, však?
A čo sa týka vkladu finančnej čiastky do pokladne (konateľ vložil peniaze a následne ich o mesiac vzal späť) - to sa nahlasuje?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dejnicka Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať. Netreba nahlasovať príslušnému DÚ vyplatenie podielu na zisku spoločníkom (po presiahnutí 100tis.). Veď ide už o zdanený zisk, však?
    A čo sa týka vkladu finančnej čiastky do pokladne (konateľ vložil peniaze a následne ich o mesiac vzal späť) - to sa nahlasuje?
    Ďakujem
    Áno, zisk je už po zdanení. Takže nenahlasuješ nič, ani tú čiastku do pokladne..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    montina Pozri príspevok
    jedná sa o sumu bez DPH, či o celkovú fakturovanú sumu?
    O celkovú fakturovanú sumu. Určite si platila aj s daňou nie?

    anaka je offline (nepripojený) anaka

    anaka
    dobrý deň,
    chcem sa spýtať, či mám počítať do oznamovacej povinnosti podľa § 32 zák.511/1992 aj cestovné náhrady, ktoré firma v hotovosti preplácala súkromnej osobe, ktorá používala svoje súkromné auto na služby, ktoré vykonávala na základe príkaznej zmluvy.

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    ahojte

    oznamuje sa daňovému úradu, pod ktorý patrí ten, ktorého bonzujem, alebo môjmu ďanovému úradu?

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ahojte, musí to byť do 30.1.?
    Mám všetko pripravené a neviem, či to zaniesť na poštu, alebo zajtra t.j. 31.1. na DÚ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Laura1 Pozri príspevok
    Ahojte, musí to byť do 30.1.?
    Mám všetko pripravené a neviem, či to zaniesť na poštu, alebo zajtra t.j. 31.1. na DÚ.
    Musí aj nie. Dnes to nie je pod pokutou, ale zajtra už to môže byť. Zákon stanovuje do 30 dní po uplynutí KR..

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ďakujem, radšej skočím dnes na poštu.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Áno zákon stanovuje do 30.1. Tak máš to lepšie zaniesť dnes a budeš mať kľud.
    Chcela by som sa opytat, ci nahlasujem aj takych, ktorym sme vyplatili ceske koruny v hotovosti a byvaju v CR, nie su podnikatelia? Alebo sa to vztahuje len na osoby podnikajuce a zijece na uzemi SR? Dakujem za radu.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Lady Croft Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat, ci nahlasujem aj takych,
    ktorym sme vyplatili ceske koruny v hotovosti a byvaju v CR, nie su podnikatelia? Alebo sa to vztahuje len na osoby podnikajuce a zijece na uzemi SR? Dakujem za radu.
    Tu je to vysvetlené od Eviny
    http://www.porada.sk/628509-post210.html

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Lady Croft Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Takze tu osobu z Ceskej republiky "nenatrem".
    Iba ak by Ti preplatili SC do Česka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.