Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Dobrý deň na porade.Mám remeselnú živnosť na pomocné stavebné práce a zvaračské práce.V roku 2007 som fakturoval 6 faktúr za pomocné staveb.práce a 7 faktúr za zvaračské práce.Môžem si uplaniť na stavebné práce 60% paušálne výdavky a na zvaračské práce 40% pauš.výdavky alebo za všetky len 40% pauš.výdavky.Za odpoveď na môj prvý príspevok ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dodosina Pozri príspevok
    Dobrý deň na porade.Mám remeselnú živnosť na pomocné stavebné práce a zvaračské práce.V roku 2007 som fakturoval 6 faktúr za pomocné staveb.práce a 7 faktúr za zvaračské práce.Môžem si uplaniť na stavebné práce 60% paušálne výdavky a na zvaračské práce 40% pauš.výdavky alebo za všetky len 40% pauš.výdavky.Za odpoveď na môj prvý príspevok ďakujem.
    Nakoľko pomocné stavebné práce nie sú remeselnou činnosťou, tak iba 40% paušálne výdavky si môžeš uplatniť.

    dodosina je offline (nepripojený) dodosina

    dodosina
    Keď mám faktúry písané "zámočnícke a zvaračské práce" koľko porcent paušálnych výdavkov si môžem uplatniť?Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dodosina Pozri príspevok
    Keď mám faktúry písané "zámočnícke a zvaračské práce" koľko porcent paušálnych výdavkov si môžem uplatniť?Ďakujem.
    Zámočníctvo je remeselná živnosť, teda 60% paušálnych nákladov sa môže uplatniť.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dodosina Pozri príspevok
    Dobrý deň na porade.Mám remeselnú živnosť na pomocné stavebné práce a zvaračské práce.V roku 2007 som fakturoval 6 faktúr za pomocné staveb.práce a 7 faktúr za zvaračské práce.Môžem si uplaniť na stavebné práce 60% paušálne výdavky a na zvaračské práce 40% pauš.výdavky alebo za všetky len 40% pauš.výdavky.Za odpoveď na môj prvý príspevok ďakujem.
    dodosina Pozri príspevok
    Keď mám faktúry písané "zámočnícke a zvaračské práce" koľko porcent paušálnych výdavkov si môžem uplatniť?Ďakujem.
    ...tak čo máš vlastne napísané vo faktúrach???
    .... z toho čo uvádzaš je iba "Zámočníctvo" - remeselná činnosť a popri tom ak budeš faktúrovať niečo iné, tak máš nárok iba na 40 % pauš.výdavky.

    A máš v živnost. liste - "Zámočníctvo" - presne v takomto tvare???, Dokladoval si uvedené remeslo výučným listom, praxou?.....ak nie, tak nemáš povolenie na vykonávanie remeselnej činnosti, ale pravdepodobne máš voľnú živnosť /kde je jasných 40 % /

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.