Zavrieť

Porady

zúčtovanie poistnej udalosti

ahojte vec sa má takto

marec 2007 - záloha na opravu auta v zahraničí (poistná udalosť) 200000 Sk - daňový výdavok došlo k vyúčtovaniu poistnej udalosti v roku 2007
v roku 2007 firma neplatila splátky fin. lízingu z dôvodu poistnej udalosti. Dlh do konca roka bol 160000 Sk. Príjem z poistnej udalosti mal byť 180 000 Sk ale tieto peniaze poslala poisťovňa lízingovej spoločnosti. Ta započítala svoje pohľadávky vystavila penalizačnú faktúru v januári 2008 a rozdiel 15000 sk poslala v januári 2008 na účet podnikateľa a teraz?

zahrnúť do zdaniteľných príjmov poistnú udalosť vo výške 180000 sk v roku 2007 alebo zahrnúť len do výšky započítaných príjmov 160000 sk a v januári zdaniť zvyšných 20000 Sk kedy boli poslané peniaze na účet ponížené o penalizáciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ahojte vec sa má takto

    marec 2007 - záloha na opravu auta v zahraničí (poistná udalosť) 200000 Sk - daňový výdavok došlo k vyúčtovaniu poistnej udalosti v roku 2007
    v roku 2007 firma neplatila splátky fin. lízingu z dôvodu poistnej udalosti. Dlh do konca roka bol 160000 Sk. Príjem z poistnej udalosti mal byť 180 000 Sk ale tieto peniaze poslala poisťovňa lízingovej spoločnosti. Ta započítala svoje pohľadávky vystavila penalizačnú faktúru v januári 2008 a rozdiel 15000 sk poslala v januári 2008 na účet podnikateľa a teraz?

    zahrnúť do zdaniteľných príjmov poistnú udalosť vo výške 180000 sk v roku 2007 alebo zahrnúť len do výšky započítaných príjmov 160000 sk a v januári zdaniť zvyšných 20000 Sk kedy boli poslané peniaze na účet ponížené o penalizáciu?
    V JÚ sa účtuje o skutočne prijatých a vydaných peniazoch. Rozdiel by som zahrňoval do zdaniteľných príjmov keď som ich dostal.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no to mi je jasné ale ide o to že evidujem nejakú pohľ. voči poisťovni ktorá si ju splnila dosť blbým spôsobom a to že poslala celú sumu veriteľovi...ja by som to takisto riešil týmto spôsobom len som si to potreboval uistiť...diky Smith

    zúčtovanie poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.