Zavrieť

Porady

Služby do EÚ a DPH

AHoj poradaci.

Mam otazku..
Firma vykonavala zvaracske prace na Slovensku, ktore boli dodane do EU - cize miestom dodania je EU. Je mi jasne, ze faktura bude bez DPH ale ako mam oznacit clenenie DPH. Mam tam dat nezahrnovat do priznania DPH, kedze su tam len moznosti tykajuce sa tuzemska a pokial sa tykaju EU tak len tovaru a nie sluzieb ? Pracujem v POHODE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    Fair Jobs Pozri príspevok
    AHoj poradaci.

    Mam otazku..
    Firma vykonavala zvaracske prace na Slovensku, ktore boli dodane do EU - cize miestom dodania je EU. Je mi jasne, ze faktura bude bez DPH ale ako mam oznacit clenenie DPH. Mam tam dat nezahrnovat do priznania DPH, kedze su tam len moznosti tykajuce sa tuzemska a pokial sa tykaju EU tak len tovaru a nie sluzieb ? Pracujem v POHODE.
    Ja ti síce nepomožem s pohodou - neučtujem v nej , ale tvoja otázka ma zaskočila . mám za to , že práce tohto typu - zváranie - môže byť uskutočnené niekde : bud na Slovensku , alebo inde - v EU , Práca sa proste nedá vyviesť . Ak sa mýlim oprav ma.
    Ak ste zvárali na Sloívensku , tak miesto ZP je na Slovensku - zdaniť 19% DPH , ak ste zvárali v čechách - miesto ZP je mimo územia SR - nezdanuješ .

    Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

    Fair Jobs
    Odberatel bol ale talianska firma a zvaracske prace boli sice vykonane v SR, ale produkt bol nasledne vyvezeny a skompletizovany v IT.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.