Zavrieť

Porady

Fakturácie bez DPH?

Dobrý deň,
prosím Vás skúste mi niekto potvrdiť tézu, že PO1 identifikovaná pre daň v SR fakturuje sprostredkovanie zákazky,ktorú PO2 identifikovanej pre daň tiež v SR vykoná v ČR. Je jasné,že PO2 bude fakturovať do ČR bez DPH,ale ako bude prebiehať fakturácia medzi PO1 a PO2.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    Šéf mi totiž stále tvrdí,že tým,že PO2 toto fakturuje do ČR bez DPH,všetky subdodávky,ktoré fakturujú iné PO hoci aj zo SR musia byť bez DPH. Neviem sa,ale oprieť o žiadny §. Trojstranný obchod to jednoznačne nie je.

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    ale on sprostredkuje vo svojom mene a na svoj účet. ja mi myslím,že medzi PO na Slovensku by mala prebehnúť fa s DPH

    rogalo je offline (nepripojený) rogalo

    rogalo
    Sportovy klub, ktory ma vyrobnu cinnost /doprava/ je platcom DPH a v sportovej cinnosti nie je platcom DPH. Predavame nahradne diely z malotraktora, ktory bol zaradeny v hmotnom majetku na stredisku sportovej cinnosti. Mame fakturovat predaj tychto dielov s DPH, alebo bez DPH. Dakujem za odpoved a prajem prijemny zvysok vikendu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.