Zavrieť

Porady

DPH

Prosím poradiť v danej veci: 1.Počíta sa do obratu záloha, ktorá nie je účtovaná vo výnosoch k 31.12.2007. Je účtovaná na 324 a bola zdanená ako záloha, uvedené potrebujeme vedieť z toho dôvodu, či zdaňovacím obdobím platiteľa DPH je kalendárny štvrťrok, alebo kalendárny mesiac.
2. Čo je vlastne obrat ? Ďakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ľaľa Pozri príspevok
    Prosím poradiť v danej veci: Počíta sa do obratu záloha, ktorá nie je účtovaná vo výnosoch k 31.12.2007. Je účtovaná na 324 a bola zdanená ako záloha, uvedené potrebujeme vedieť z toho dôvodu, či zdaňovacím obdobím platiteľa DPH je kalendármi štvrťrok, alebo kalendárny mesiac.Ďakujeme
    Nie. Opravujem: podľa usmernenia DR teda započíta.
    Naposledy upravil Tweety : 25.01.08 at 09:04

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JA ešte priložím nasledovný link

    http://www.porada.sk/t19929-registra...tat-obrat.html

    http://www.porada.sk/t19875-co-je-to-obrat.html

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tento príspevok od Jany Acsovej, na ktorý som dala link pre istotu zviditeľním - opakovanie je matka múdrosti

    [/quote] Jana Acsová;160820]Podľa Usmernenia MF SR k § 4 ods. 9 ZDPH č.j. MF/12 860/2004-73 uverejneného vo FS 13/2004 sa okrem iného uvádza:

    Zdaniteľná osoba, ktorá je účtovnou jednotkou účtujúcou v sústave PÚ zahŕňa do obratu výnosy bez dane z dodávaných tovarov a služieb, z čoho vyplýva, že do obratu zahrnie výnosy, t.j. vychádza sa z triedy 6.
    Zdaniteľná osoba, ktorá je účtovnou jednotkou účtujúcou v sústave JÚ záhŕňa do obratu príjmy bez dane z dodávaných tovarov a služieb.

    Definicia obratu sa rovnako aplikuje aj pre obrat na účely určenia zdaňovacieho obdobia podľa § 77.

    DOPLNENIE:
    Hľadaním súvisiacich materiálov som narazila na jednu vetu v materiáloch DR SR:
    "Do obratu sa započítavajú, resp. za príjem sa považujú aj platby prijaté pred dodaním tovaru alebo služby." Následne som sa zaoberala touto problematikou a ešte dopĺňam nasledovné. V spomínanom usmernení MF SR okrem uvádzaného nájdeme aj:
    Zdaniteľná osoba zahŕňa výnosy (príjmy) do obratu za kalendárny mesiac, do ktorého je povinná tieto výnosy (púríjmy) zaúčtovať v súlade s účtovnými predpismi, inak za mesiac v ktorom prijala platbu.
    Takže zosumarizovaním spomínaných informácií mám za to, že pre účely zmeny zdaňovacieho obdobia je potrebné zohľadniť v obrate aj prijaté platby vopred za dodávky tovaru alebo služby, ktoré neboli vyúčtované za kalendárny rok, ktorý je rozhodujúci pre určenie zdaňovacieho obdobia platiteľa.
    [/quote]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.