Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo - stravné lístky, súrne

Sme gastronomické zariadenie, ktoré účtuje v JÚ. V našom podniku môže klient platiť stravnými lístkami, ktoré potom ja zasielam spolu so súpiskou ( originál zasiela stravovacia spoločnosť ). Mám danú súpisku zaradiť medzi moje pohľadávky? Účtovný program mi vtedy automaticky po zaradení medzi pohľadávky priradí k danej súpiske nové poradové číslo faktúry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no vy ste to dostali do príjmov v tržbe - časť bola uhradená stravnými lístkami v čase kedy si nárokujem preplatenie týchto stravných lístkov by som účtoval v knihe pohľadávky, veď vám aj vznikla nie? Prijaté peňažné prostriedky si zúčtujem v rámci pokladne a nedaňového príjmu.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    a ja by som to riešila cez priebežné položky. Tržba je zaúčtovaná a časť finančných prostriedkov v stravných lístkoch odvádzam stravovacej spoločnosti - výdaj z pokladne na PP a inkaso finančnej protihodnoty ako príjem v hotovosti alebo na účet z PP.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Mohol by sa prosím Vás ešte niekto vyjadriť, ako to účtovať? Či teda cez nepeňažný príjem, alebo cez PP? Veľmi by mi to pomohlo...

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Platbu strav.poukážkami účtujem mínusom v pokladni hotovosť a navýšením stavu cenín,po prijatí preplatených poukážok ako PNZD,platba bola realizované cez ERP v tržbe,kde bola zaradená do POZD.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    vikinka Pozri príspevok
    Platbu strav.poukážkami účtujem mínusom v pokladni hotovosť a navýšením stavu cenín,po prijatí preplatených poukážok ako PNZD,platba bola realizované cez ERP v tržbe,kde bola zaradená do POZD.
    No mne to dnes akosi nepáli... Klient mi odovzdáva tržby, kde neviem, koľko z toho bolo prijaté v stravných lístkoch, ani kedy s nimi platí, takže o žiadnych lístkoch neúčtujem. Mám len nákup tovaru v hotovosti a tržby v hotovosti. Viem, že to nie je správne, ale už je to tak... A teraz túto faktúru. Keď budem účtovať POZD v hotovosti, nebudem mať 2 krát v tej hotovosti sumu stravných lístkov? Raz v tržbe a raz teraz, keď boli vymenené?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Hodnotu strav.poukážok eviduje klient cez ERP,takže platbu strav.pouk.nablokuje ako ceniny,túto sumu vidím na mesačnej uzávieke a podľa toho účtujem.
    Na uzávierke mám tržbu celkom,kde je zahrnutá aj platba strav.pouk.v príjmoch celkom,ale hotovosť je menšia o platbu strav.pouk.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    vikinka Pozri príspevok
    Hodnotu strav.poukážok eviduje klient cez ERP,takže platbu strav.pouk.nablokuje ako ceniny,túto sumu vidím na mesačnej uzávieke a podľa toho účtujem.
    Na uzávierke mám tržbu celkom,kde je zahrnutá aj platba strav.pouk.v príjmoch celkom,ale hotovosť je menšia o platbu strav.pouk.
    Áno, chápem a ďakujem, ale prosím o pomoc v mojom prípade, kde nemám menšiu hotovosť o stravné lístky a ani túto sumu nevidím v mesačnej úzávierke...

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Ja účtujem takto:
    tržbu cez reg. pokladňu na konci mesiaca rozdelím na príjem v hotovosti a na príjem cenín, zároveň ceniny zapíšem do Knihy cenín. Keď odovzdávam poukážky spoločnosti tak cez PP - interným dokladom a príjem v hotovosti na BU zase cez PP a poplatok ktorý si sťahuje spoločnosť ten dávam na réžiu.
    Treba upraviť reg. pokladňu aby sa aj tržba nahadzovala ako hotovosť a stravná poukážka.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Eva99 Pozri príspevok
    Áno, chápem a ďakujem, ale prosím o pomoc v mojom prípade, kde nemám menšiu hotovosť o stravné lístky a ani túto sumu nevidím v mesačnej úzávierke...
    Je potrebné aby klient začal platbu evidovať ako príjem cenín na ERP,spätne neviem ako to dať do poriadku,možno urobiť knihu cenín a podľa preplatených strav.poukážok to upraviť v pokladni ako hotovosť mínusom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.