Zavrieť

Porady

Kúpa os. auta a DPH

12.10.2007 som kúpila kúpnopredajnou zmluvou a 12.10.2007 zaradila do podnikania. suma auta 250 000 môžem si uplatniť DPH alebo nie ? zaplatila som aj poistku ale už z firmy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mertinkova Pozri príspevok
    12.10.2007 som kúpila kúpnopredajnou zmluvou a 12.10.2007 zaradila do podnikania. suma auta 250 000 môžem si uplatniť DPH alebo nie ? zaplatila som aj poistku ale už z firmy
    Pri kúpe osobného auta nie je nárok na odpočet DPH...

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Dakujem krásne a vedeli by ste ma aj odkázat niekam alebo na zákon kde sa o tom viem dočítať viac. Som totiž začínajúci účtovník a este som toho vela prečítať nestihla ale snazím sa. Este raz dakujem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mertinkova Pozri príspevok
    Dakujem krásne a vedeli by ste ma aj odkázat niekam alebo na zákon kde sa o tom viem dočítať viac. Som totiž začínajúci účtovník a este som toho vela prečítať nestihla ale snazím sa. Este raz dakujem.
    (7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

    a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
    b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
    c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
    d) kúpe vratných fliaš s výnimkou vratných fliaš, ktoré predá z tuzemska do iného členského štátu alebo vyvezie na územie tretieho štátu (§ 47),
    e) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Dakujem krásne a este ked sa môžem opýtať tu M1 charakterizuje bližšie vyhláška Min. dopravy pôšt a komunikácii?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mertinkova Pozri príspevok
    Dakujem krásne a este ked sa môžem opýtať tu M1 charakterizuje bližšie vyhláška Min. dopravy pôšt a komunikácii?
    Pripojím ti zaujímavý link na čítanie:

    http://www.porada.sk/t68691-skoda-oc...pocet-dph.html

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mertinkova Pozri príspevok
    Dakujem krásne a este ked sa môžem opýtať tu M1 charakterizuje bližšie vyhláška Min. dopravy pôšt a komunikácii?
    Osobný automobil podľa § 2 a § 3 ods. 5 vyhlášky Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR č. 116 /1997 Z.z. o podmienkach premávky vozidiel na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (ďalej len „vyhlášky MDPaT SR“) je definovaný ako motorové vozidlo kategórie M1 určené na prepravu sediacich osôb a ich batožín, ktoré má najviac deväť miest na sedenie vrátane miesta pre vodiča a celkovú hmotnosť neprevyšujúcu 3,5 t, a ktorého priestor na batožinu nie je väčší ako priestor na prepravu osôb.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Supe dakujem akurát som si ten článok o tej octavke dočítala aj ja som ho nasla ale aj tak dakujem

    majka555 je offline (nepripojený) majka555

    majka555
    Chcela by som sa opýtať v súvislosti s paragrafom 49 odst.7 písm.b zákona o DPH - kúpa príslušenstva ako napr. el. okná, autorádio a pod., o ktorom sa píše vtejto téme, ako to vlastne účtovať u SZČO-JU-platca DPH.
    Po kúpe vozidla M1 sme dali namontovať bezpečnostné zariadenie Defend-lock. Máme doklad faktúru s vyčíslenou DPH. V inej firme sme kúpili autorádio na bloček z ERP. Môžem to dať vôbec do výdajov. Ak áno ako? Nerozumiem tomu celkom presne. Podľa zákona o DPH zrejme DPH pri kúpe týchto vecí nemôžem odpočítať. Alebo áno?

    majka555 je offline (nepripojený) majka555

    majka555
    Chcela by som sa opýtať v súvislosti s paragrafom 49 odst.7 písm.b zákona o DPH - kúpa príslušenstva ako napr. el. okná, autorádio a pod., o ktorom sa píše vtejto téme, ako to vlastne účtovať u SZČO-JU-platca DPH.
    Po kúpe vozidla M1 sme dali namontovať bezpečnostné zariadenie Defend-lock. Máme doklad faktúru s vyčíslenou DPH. V inej firme sme kúpili autorádio na bloček z ERP. Môžem to dať vôbec do výdajov. Ak áno ako? Nerozumiem tomu celkom presne. Podľa zákona o DPH zrejme DPH pri kúpe týchto vecí nemôžem odpočítať. Alebo áno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.