Zavrieť

Porady

odpočet DPH pri prijatom dobropise a tlačovinách

Dobry den. Chcem sa opytat na dve veci, tykajuce sa DPH:
1. Prijaty dobropis s datumom dod.tovaru 12/07 vystaveny v januari a prijaty do firmy v januari sa zahrna do DPH 12/07 alebo do DPH 1/08?
2. DPH z tlacovin, ktore obdrzime v r.2008 (Financny spravodajca ap.) odpocitam v 12/07 alebo v 1/08?
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maribet Pozri príspevok
    Dobry den. Chcem sa opytat na dve veci, tykajuce sa DPH:
    1. Prijaty dobropis s datumom dod.tovaru 12/07 vystaveny v januari a prijaty do firmy v januari sa zahrna do DPH 12/07 alebo do DPH 1/08?
    2. DPH z tlacovin, ktore obdrzime v r.2008 (Financny spravodajca ap.) odpocitam v 12/07 alebo v 1/08?
    DAKUJEM
    slovex Pozri príspevok
    DPH na vstupe sa uplatňuje v zásade vždy pri prijatí FA - t.j. 1/2008
    Nie vždy. Ak plneniu došlo v 12/2007 a faktúra je vystavená v 01/2008, tak kľudne môžem dph uplatniť za 12/2008, ak mám doklad do termínu podania priznania DPH.

    Len dobropisy sa uplatňujú v tom období kedy som ich obdržal.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    môže ale nemusí je to jeho rozhodnutie, tak som to aj myslela, len som sa v rýchlosti nesprávne vyjadrila

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    slovex Pozri príspevok
    môže ale nemusí je to jeho rozhodnutie, tak som to aj myslela, len som sa v rýchlosti nesprávne vyjadrila
    Len z tvojej odpovede to vyznelo, že jediná možnosť uplatniť si DPH v tom období, keď ti došiel doklad.

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    V otazke 1 sa rozhodujem podla par. 25 ods.3 t.j. zahrnam v januari 08.
    Otazku 2 nemam zatial zodpovedanu, zial ((

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    smith Pozri príspevok
    Len z tvojej odpovede to vyznelo, že jediná možnosť uplatniť si DPH v tom období, keď ti došiel doklad.
    áno blbo som sa vyjadrila - ďakujem za upozornenie

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    maribet Pozri príspevok
    V otazke 1 sa rozhodujem podla par. 25 ods.3 t.j. zahrnam v januari 08.
    Otazku 2 nemam zatial zodpovedanu, zial ((
    to isté platí aj pre otázky č.2 po obdržaní FA

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    2. DPH z tlacovin, ktore fyzicky obdrzime v r.2008 (Financny spravodajca ap.), faktury na nich obrzime v r. 2007 odpocitam v 12/07 alebo v 1/08?
    DAKUJEM

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maribet Pozri príspevok
    2. DPH z tlacovin, ktore fyzicky obdrzime v r.2008 (Financny spravodajca ap.), faktury na nich obrzime v r. 2007 odpocitam v 12/07 alebo v 1/08?
    DAKUJEM
    AK máš fa už v 12/2007 tak si môžeš uplatniť DPH za 12/2007. Veď máš doklad.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    maribet Pozri príspevok
    V otazke 1 sa rozhodujem podla par. 25 ods.3 t.j. zahrnam v januari 08.
    Otazku 2 nemam zatial zodpovedanu, zial ((
    K otázke č.2 - Zákon o DPH
    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom
    (1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

    ... tento deň máš uvedený na faktúre - na doklade na základe ktorého si uplatníš právo na odpočet DPH. V zmysle § 51 ods.2 si právo na odpočet uplatníš v zdaňovacom období kedy vzniklo alebo najbližšom zdaňovacom období.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Doporučujem pozrieť aj Zákon o DPH
    §49
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2007-a.html#49
    §51
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2007-a.html#51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.