Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka na manžela

Chcela by som sa spýtať, môj manžel bol od 01/07 - do 08/07 PN. Od Septembra mu bol priznaný čiastočný invalidný dôchodok v sume 10 281,-Sk/mesačne. Taktiež od septembra poberá podporu v nezamestnanosti tiež asi 10 000,-Sk. Musím mu robiť daňové priznanie? Čo všetko sa započítava ako jeho príjem? PN, čiastočný invalidný dôchodok aj nezamestnanecké?
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kati29 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, môj manžel bol od 01/07 - do 08/07 PN. Od Septembra mu bol priznaný čiastočný invalidný dôchodok v sume 10 281,-Sk/mesačne. Taktiež od septembra poberá podporu v nezamestnanosti tiež asi 10 000,-Sk. Musím mu robiť daňové priznanie? Čo všetko sa započítava ako jeho príjem? PN, čiastočný invalidný dôchodok aj nezamestnanecké?
    Ďakujem veľmi pekne
    Podľa uvedeného v r. 2007 nemal zdaniteľný príjem.

    kati29 je offline (nepripojený) kati29

    kati29
    to znamená, že nemusím podávať daňové priznanie? Môžem si uplatniť na neho odpočítateľnú položku? Ak áno v akej výške?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    kati29 Pozri príspevok
    to znamená, že nemusím podávať daňové priznanie? Môžem si uplatniť na neho odpočítateľnú položku? Ak áno v akej výške?
    Treba spočítať všetky jeho dávky vyplatené v r. 2007 a ak boli nižšie ako 95616 Sk, tak je možne uplatniť si rozdiel.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Manžel bol celý rok 2007 dobrovoľne nezamestnaný. Nemal žiaden
    príjem. Manželka si chce v Dp uplatniť na neho nezdaniteľnú čiastku. Aké potvrdenie má doložiť od manžela, že nemal príjem?
    Stačí čestné prehlásenie? ďakujem.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    martina2006 Pozri príspevok
    Manžel bol celý rok 2007 dobrovoľne nezamestnaný. Nemal žiaden
    príjem. Manželka si chce v Dp uplatniť na neho nezdaniteľnú čiastku. Aké potvrdenie má doložiť od manžela, že nemal príjem?
    Stačí čestné prehlásenie? ďakujem.
    Malo by stačiť aj čestné prehlásenie, niekto do dokladuje potvrdením zo zdravotnej poisťovne, že si platil dobrovoľne ZP.

    lubogeo je offline (nepripojený) lubogeo

    lubogeo
    ak manžel poberal z UPSVaR peňažný príspevok za opatrovanie otca vo výške 5.076 Sk po dobu 10 mesiacov, potom bol nezamestnaný (otec zomrel). Môže si manželka uplatniť naňho celú nezdaniteľnú čiastku, alebo táto vyplatená suma za opatrovanie sa odpočítava od tejto čiastky?

    Vďaka, Ľubo

    kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

    kassiopeia
    chcela by som sa opytat ak moj priatel je zivnostnik a zijeme spolu v jednej domacnosti a mame spolu dceru ci si ma moze odpisat ak som na materskej.mam aj prechodne bydlisko u neho.dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kassiopeia Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat ak moj priatel je zivnostnik a zijeme spolu v jednej domacnosti a mame spolu dceru ci si ma moze odpisat ak som na materskej.mam aj prechodne bydlisko u neho.dakujem
    Nie, NČ podľa §11 Zákona o dani z príjmov je možné uplatniť len na manželku.

    nezdaniteľná čiastka na manžela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.