Zavrieť

Porady

zaplatena dan z mot.vozidiel na rok 2008

ahojte,chcela by som sa opytat ,co ak sa stalo ze som zaplatila dan z mot.vozidiel na rok 2008 teraz v januari a pritom som nemala povinnost ju platit ,povinnost podla noveho vznika az do 31.1.2009. Mam zavolat na danov.urad a poziadat o vratenie alebo to nieje az taky problem ze som to zapaltila za firmu ?
mate niekto skusenost?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katuska3 Pozri príspevok
    ahojte,chcela by som sa opytat ,co ak sa stalo ze som zaplatila dan z mot.vozidiel na rok 2008 teraz v januari a pritom som nemala povinnost ju platit ,povinnost podla noveho vznika az do 31.1.2009. Mam zavolat na danov.urad a poziadat o vratenie alebo to nieje az taky problem ze som to zapaltila za firmu ?
    mate niekto skusenost?

    dakujem
    Myslím si, že nie je to až taká veľká chyba. Môžeš sice požiadať DÚ aj o vrátenie. Ak nechceš, tak zrejme budú úhradu dane z MV evidovať ako preddavok na predmetnú daň.

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    znamena to, ze ak som dal prikaz na uhradu, mozem ho stiahnut a dat uhradit az na buduci rok? Este raz sa chcem totizto uistit, ci je pravda nasledujuci mail: "pocul si..dan za motorove vozidlo sa za tento rok neplati tento rok ale v januari buduci rok...."

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajty Pozri príspevok
    znamena to, ze ak som dal prikaz na uhradu, mozem ho stiahnut a dat uhradit az na buduci rok? Este raz sa chcem totizto uistit, ci je pravda nasledujuci mail: "pocul si..dan za motorove vozidlo sa za tento rok neplati tento rok ale v januari buduci rok...."
    Ak nemáš daň. povinnosť vyššiu ako 20000.-,( tu sa platia preddavky už v roku 2008) DP a daň úhradíš až v janári 2009.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Výnimočne JPP pravdu .
    Daň z MV za rok 2008 sa v prípade, že predbežná daňová povinnosť je menšia ako 20.000 Sk, platí v lehote do 31.1.2009.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    smith Pozri príspevok
    Myslím si, že nie je to až taká veľká chyba. Môžeš sice požiadať DÚ aj o vrátenie. Ak nechceš, tak zrejme budú úhradu dane z MV evidovať ako preddavok na predmetnú daň.
    Pekný deň, SZČO používa súkromné MV na služobné účely, počula som, že na rok 2008 sa daň z MV neplatí, až v roku 2009 za rok 2008, čo je na tom pravdy?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dobroslava Pozri príspevok
    Pekný deň, SZČO používa súkromné MV na služobné účely, počula som, že na rok 2008 sa daň z MV neplatí, až v roku 2009 za rok 2008, čo je na tom pravdy?
    Odpovede nájdeš v predch. príspevkoch.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    smith Pozri príspevok
    Myslím si, že nie je to až taká veľká chyba. Môžeš sice požiadať DÚ aj o vrátenie. Ak nechceš, tak zrejme budú úhradu dane z MV evidovať ako preddavok na predmetnú daň.
    Potom by DÚ predpokladal, že daňová povinnosť je nad 20T Sk / rok / predpoklad. A to by nezodpovedalo realite.
    Poslal by som na DÚ avízo o uskutočnenej platbe, že sa jedná o predpokladanú ročnú povinnosť s prípadným doplatkom v lehote pre podanie priznania k DMV. Tým bude mať správkyňa dane písomný podklad, čo je to vlastne za platba a nebude musieť robiť hokusy-pokusy , napríklad vrátenie "chybnej platby subjektu".

    zaplatena dan z mot.vozidiel na rok 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.