Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie spoločníka s.r.o.

Ahoj poraďáci, chcel by som Vás poprosiť, ako "vykorčulovať" zatiaľ pre mňa dosť komplikovaného problému. Spoločník v s.r.o. dostal ako fyzická osoba príspevok od úradu práce na samostatnú zárobkovú činnosť s tým, že túto činnosť bude vykonávať ako spoločník v s.r.o. a na obchodné meno spoločnosti. Príspevok bol poukázaný na účet s.r.o. Spoločník nemá žiadny príjem v spoločnosti, každý mesiac je za neho z účtu spoločnosti platené zdravotné poistenie ako za dobrovoľne poistenú osobu. Môj problém je : kto bude zdaňovať prijatý príspevok - fyzická osoba alebo spoločnosť a ako posúdiť platené zdravotné poistenie z účtu spoločnosti za spoločníka, ktorý nemá v spoločnosti príjem - je to náklad spoločnosti alebo spoločníka-fyzickej osoby. Ak môžete, pomôžte prosím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jozef.V Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcel by som Vás poprosiť, ako "vykorčulovať" zatiaľ pre mňa dosť komplikovaného problému. Spoločník v s.r.o. dostal ako fyzická osoba príspevok od úradu práce na samostatnú zárobkovú činnosť s tým, že túto činnosť bude vykonávať ako spoločník v s.r.o. a na obchodné meno spoločnosti. Príspevok bol poukázaný na účet s.r.o. Spoločník nemá žiadny príjem v spoločnosti, každý mesiac je za neho z účtu spoločnosti platené zdravotné poistenie ako za dobrovoľne poistenú osobu. Môj problém je : kto bude zdaňovať prijatý príspevok - fyzická osoba alebo spoločnosť a ako posúdiť platené zdravotné poistenie z účtu spoločnosti za spoločníka, ktorý nemá v spoločnosti príjem - je to náklad spoločnosti alebo spoločníka-fyzickej osoby. Ak môžete, pomôžte prosím. Ďakujem
    Podľa mňa príspevok mal dostať on ako fyzická osoba a nie sro. Príspevky do ZP za spoločníka nie sú nákladom spoločnosti.

    Hrubo označenému celkom nerozumiem.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Tak z toho som aj ja "paf". Tiež som sa tu viackrát radila, či je možné dostať príspevok aj na s.r.o, napr.

    http://www.porada.sk/t69171-dotacia-z-up-a-s-r-o.html

    a usúdila som, že to možné nie je.

    Je to pravda, skutočne ste tento príspevok dostali na účet s.r.o.?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Petra29 Pozri príspevok
    Tak z toho som aj ja "paf". Tiež som sa tu viackrát radila, či je možné dostať príspevok aj na s.r.o, napr.

    http://www.porada.sk/t69171-dotacia-z-up-a-s-r-o.html

    a usúdila som, že to možné nie je.

    Je to pravda, skutočne ste tento príspevok dostali na účet s.r.o.?
    Možno žiadateľ uviedol nesprávny účet.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ale čo podnikateľský plán, na ktorú z právnych foriem ho predložil /s.r.o., SZČO/?

    Jozef.V je offline (nepripojený) Jozef.V

    Jozef.V
    Mne je to tiež celé záhadou, preto "opíšem" Dohodu s ÚPSVR: Dostáva to pán XY, spoločník spoločnosti s r.o., Obchodná meno: Z s.r.o., ďalej idú nacionále fyzickej osoby, bankové spojenie na zmluve je s.r.o.. Príjmeca sa zaväzuje : vykonávať samost.zárobkovú činnosť ako fyzická osoba, ktorá je spoločníkom spoločnosti s.r.o. a doložil sa výpis z OR.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ja som sa zaoberala týmito úvahami, pri štúdiu zákona o zamestnanosti, ako píšem vyššie. V každom prípade, už len pre zaujímavosť si to skúsim zistiť na našom UPSVar. Dám potom spätnú väzbu.

    Zdravotné poistenie spoločníka s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.