Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie a MD, RD

Ahojte,
minulý rok som odpracovala 2 mesiace, potom som nastúpila na materskú a neskôr na rodičovskú dovolensku.
Uvažujem o tom, že požiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie. Bude sa mi materská a rodičovský príspevok zarátavať do príjmu?
Je v tom nejaký rozdiel, keby som si nepožiadala o ročné zúčtovanie a uplatnil by si manžel na mňa nezdaniteľnú časť? Ide aj vtedy materská a rodičovný do príjmu?

Vôbec tomu nerozumiem a neviem, čo je pre mňa výhodnejšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Môžeš požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie alebo si sama podáš daňové priznanie. Materská ani rodičovský príspevok sa Ti nezahŕňa do príjmu.
    Manžel si môže uplatniť na Teba nezdaniteľnú časť a to po odpočitaní Tvojho príjmu, do ktorého sa zaratáva aj materská.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikolaP Pozri príspevok
    Ahojte,
    minulý rok som odpracovala 2 mesiace, potom som nastúpila na materskú a neskôr na rodičovskú dovolensku.
    Uvažujem o tom, že požiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie. Bude sa mi materská a rodičovský príspevok zarátavať do príjmu?
    Je v tom nejaký rozdiel, keby som si nepožiadala o ročné zúčtovanie a uplatnil by si manžel na mňa nezdaniteľnú časť? Ide aj vtedy materská a rodičovný do príjmu?

    Vôbec tomu nerozumiem a neviem, čo je pre mňa výhodnejšie.
    Nie, nebude. Ale na uplatnenie NČ na Teba u manžela sa do príjmu už počíta príjem z materského.

    nikolaP je offline (nepripojený) nikolaP

    nikolaP
    ďakujem pekne za radu,
    ak tomu dobre rozumiem, moju nezdaniteľnú časť si uplatním 2-krát, raz sama pri RZ a druhý raz prostredníctvom manželovho RZ.

    To je celkom príjemná spráca, díky moc, keby ste mi neporadili, nevyužila by som to

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikolaP Pozri príspevok
    ďakujem pekne za radu,
    ak tomu dobre rozumiem, moju nezdaniteľnú časť si uplatním 2-krát, raz sama pri RZ a druhý raz prostredníctvom manželovho RZ.

    To je celkom príjemná spráca, díky moc, keby ste mi neporadili, nevyužila by som to
    Raz si uplatníš celý- pri svojom DP, potom manžel ako NČ na manželku- už iba rozdiel medzi NĆ a tvojím príjmom + MD.

    ročné zúčtovanie a MD, RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.