Zavrieť

Porady

DPH a rozpis na faktúre

Ahojte poraďáci,mám jeden problém. Ak platca DPH nakúpi materiál (napr. strešnú krytinu) od platcu DPH a nasledne ide tento materiál predať súkromnej osobe, ktorá nie je platcom DPH má si na materiál dávať znovu DPH 19 %? Myslím tým, nakúpi materiál platca od platcu v sume 100 000 vrátane DPH ide ho predať neplatcovi, má mu ho predať za 100 000 alebo za 100 000 + DPH?
Má teda vystaviť fakturu:
A)1. materiál 100 000
2. služby 30 000 + DPH
alebo
B)1. materiál 100 000 + DPH
2. služby 30 000 + DPH
C) 1. materiál 100 000 + služby 30 000 = 130 000 + DPH ?
Prosim poraďte lebo mam v tom skutočne chaos. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    LILIEZ Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,mám jeden problém. Ak platca DPH nakúpi materiál (napr. strešnú krytinu) od platcu DPH a nasledne ide tento materiál predať súkromnej osobe, ktorá nie je platcom DPH má si na materiál dávať znovu DPH 19 %? Myslím tým, nakúpi materiál platca od platcu v sume 100 000 vrátane DPH ide ho predať neplatcovi, má mu ho predať za 100 000 alebo za 100 000 + DPH?
    Má teda vystaviť fakturu:
    A)1. materiál 100 000
    2. služby 30 000 + DPH
    alebo
    B)1. materiál 100 000 + DPH
    2. služby 30 000 + DPH
    C) 1. materiál 100 000 + služby 30 000 = 130 000 + DPH ?
    Prosim poraďte lebo mam v tom skutočne chaos. Ďakujem
    Ak si Ty platiteľ DPH si povinný všetky svoje predaje uskutočňovať s DPH bez ohľadu komu ich uskutočňuješ. C je správne...

    DPH na vstupe - nakúpený materiál si odpočítaš pri tvorbe DP
    DPH z materiálu plus služba na vstupe pripočítaš a rozdiel bude vzťah so ŠR.

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    znamená to, že nakúpený materiál mám znovu zdaniť? aj keď som ho už predtým kupila od platcu dane s DPH? pochopila som to správne?

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Pre teba je obstarávacia cena materiálu bez DPH, k tomu pripočítaš službu a túto sumu zdaníš 19% dph

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    takže ešte raz pre overenie...nakupim materiál za 119 000 s DPH. Ak predavam material dalej pocitam materiál bez dph (100 000,-) + služby (30 000,-)= 130000,- x 19 % = 154 700,- -čo bude vlastne celková fakturovana suma. Ide mi hlavne o ten výpočet a o to, či som to správne pochopila. Lebo predchádzajúce vysvetlenia boli odlisné, no i tak za ne dakujem.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    LILIEZ Pozri príspevok
    takže ešte raz pre overenie...nakupim materiál za 119 000 s DPH. Ak predavam material dalej pocitam materiál bez dph (100 000,-) + služby (30 000,-)= 130000,- x 19 % = 154 700,- -čo bude vlastne celková fakturovana suma. Ide mi hlavne o ten výpočet a o to, či som to správne pochopila. Lebo predchádzajúce vysvetlenia boli odlisné, no i tak za ne dakujem.
    Áno,pochopila si to správne

    DPH a rozpis na faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.