Zavrieť

Porady

školenie pre ČR

Prosím Vás o rýchlu radu, kedže to mám do zajtra rozriešiť.

S našim dodávateľom, ktorý je identifikovaný na daň v ČR máme uzavretú zmluvu na zaškolenie pracovníkov na prácou s materiálom, ktorý česká firma sama vyrába a ktorý bude dodávať na Slovensko priamo firmám, ktoré budú zaškolení. Školenie budeme robiť na Slovensku pre pracovníkov, ktorí sú zamestnanci slovenských firiem. Naša firma je identifikovaná na daň v SR. Prosím Vás ako túto službu mám fakturovať a kto má povinnosť zaplatiť DPH z tejto služby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Podľa mňa by sa táto služba mohla zaradiť do § 15 ods. 4 - služba je vykonaná v tuzemsku - miesto dodania = tuzemsko - fakturovala by som s DPH.
    Podstatné je však poznať detaily zmluvy a správne posúdiť, o aký druh služby ide.
    Naposledy upravil petra:-) : 14.03.05 at 13:00 Dôvod: preklep, doplnenie

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    A ako to bude zo strany ČR? Firma, pre ktorú dodávame technické služby (práce pri montáži vzduchotechniky) na území SR má sídlo v ČR. Ja im za naše služby vyfakturujem s DPH, ale oni budú postupovať ako?

    Dostala som za úlohu zistiť podrobnosti aj zo strany odberateľa.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ja myslím že vy by ste mali fakturovať technické služby bez DPH do ČR lebo sú uvedené v §15 ods.8 a tie sa samozdaňujú v štáte príjemcu aby ste sa vy ako SR subjekt nemuseli registrovať v ČR-pokiaľ ste obaja platitelmi DPH

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    alexaneta
    ja myslím že vy by ste mali fakturovať technické služby bez DPH do ČR lebo sú uvedené v §15 ods.8 a tie sa samozdaňujú v štáte príjemcu aby ste sa vy ako SR subjekt nemuseli registrovať v ČR-pokiaľ ste obaja platitelmi DPH
    Aj ked sme dodali službu na území SR?

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ja myslím že pri službách z §15 ods. 8 nezáleží kde sa vykonajú ale komu sa poskytujú je podmienené to hovorí ods.7-osobe, ktorá podniká v inom členskom štáte ako je členský štát dodávateľa služby.
    postup kde sa vykonávajú ovplyvnuje služby vzdelávacie, kultúrne,športové...z §4,5.
    môj názor.uvidíme čo ostatní nato

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    lsulekova
    Nie sú to stavebno-inštalačné práce? práce pomocné pri montáži VZT?
    Tie sú potom podľa §15 ods.2 - miesto kde sa nehnuteľnosť nachádza. Alebo som to vyfakturovala fakt zle?

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    treba presne tú službu špecifikovať aby sa to správne zaradilo a zdanilo.
    alebo práce na hnuteľnom hmotnom majetku?medzi technické asi nie

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    To neviem.Myslíš, že by to mohlo byť inštalácia a montáž tovaru? No to by nebolo bohviečo.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Prepáč. Povedali mi, že sa jedná o pomocné práce pri montáži vzt, ale v zmluve je to presne takto:" pomocné stavebné práce pri zaistení montáže stabilného hasiaceho zariadenia na stavbe,..."

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    potom by som to zaradila asi ako služby vzťahujúca sa na nehnuteľnosť a zdaniť podľa toho kde sa nehnuteľnosť nachádza §15 ods.2.
    počkaj ešte aj na iné názory

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Ďakujem. Počkám aj na iné názory, ale aj tak si mi dosť pomohla.
    Taku malicku dusicku mam pri EÚ.Je to moja prvá faktúra mimo SR a mám v tom hokej...

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    poprípade sa dohodni s odberatelom akko by to specifikovali oni podla ich zákona a podla toho to aj zdaníš a budeš si istá že ti to oni nenapadnú keď ste sa dohodli ako budete túto službu špecifikovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.